Star Citizen nie zwalnia tempa. Gra zebrała już przeszło 400 mln USD

Star Citizen nie zwalnia tempa. Gra zebrała już przeszło 400 mln USD

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Star Citizen to jeden z największych fenomenów nie tylko jeśli chodzi o gry wideo, ale także w dziedzinie finansowania społecznościowego. Oficjalny licznik crowdfundingowej zbiórki Star Citizen od Cloud Imperium Games właśnie przekroczył oszałamiającą wartość 400 milionów dolarów. 

Kosmiczne RPG dla wielu graczy potrzebowało ośmiu miesięcy, aby zdobyć ostatnie 50 milionów dolarów, ponieważ w marcu tego roku osiągnęło 350 milionów dolarów. Od tego czasu studio wypuściło trzy kwartalne aktualizacje Alpha do gry, wprowadzając nowe treści, takie jak miasto zawieszone w atmosferze wewnątrz gazowego giganta, dostępne dla statków systemy jaskiń w ciałach planetarnych, dokowanie między statkami i wiele innych. Najnowsza aktualizacja Alpha 3.15 skupiła się na ulepszonej rozgrywce medycznej, czyli zorientowanej na niemilitarnych celach.

Oficjalny licznik crowdfundingowej zbiórki Star Citizen od Cloud Imperium Games właśnie przekroczył oszałamiającą wartość 400 milionów dolarów. 

Star Citizen nie zwalnia tempa. Gra zebrała już przeszło 400 mln USD

Przed końcem 2021 roku studio planuje dostarczyć wersję Alpha 3.16 wspierającym, wdrażając do gry opuszczone statki kosmiczne do zbadania jako nowe interesujące miejsca, kolejną lokalizację szpitala, a może nawet sklep NPC i tankowanie statku, jeśli harmonogram się utrzyma z dotychczasowymi planami. Oficjalne śledzenie postępów w rozwoju gry można zobaczyć tutaj.

Cloud Imperium Games rozszerza swoją działalność w Wielkiej Brytanii w 2022 roku o nowe studio deweloperskie w Manchesterze, którego celem jest stworzenie ponad 700 miejsc pracy na tym obszarze do 2023 roku. Obecnie studio zatrudnia ponad 700 pracowników na całym świecie. Otwarcie nowej placówki powinno przyspieszyć prace nad grą. 

Star Citizen organizuje obecnie coroczne darmowe wydarzenie Intergalactic Aerospace Expo, oferując każdemu możliwość wypróbowania gry w jej obecnym stanie, w tym wielu statków, do 1 grudnia.

Ta oszałamiająca ilość pieniędzy została zebrana za pomocą kampanii crowdfundingowej na tytuł, nad którym prace rozpoczęto już w 2011 roku, a ten wciąż znajduje się na głębokim etapie produkcyjnym. Większość nowych środków dla Star Citizen, po tym jak zakończyła się kampania gry na Kickstarterze, pochodzi z wpłat dokonywanych przez wspierających w zamian za statki w grze. Przed twórcami wciąż bardzo dużo pracy, a gracze z niecierpliwością wyczekują wielokrotnie przekładanej już kampanii fabularnej Squadron 42. Tu jednak nie ma co liczyć na szybką premierę, ponieważ twórcy ostatnio nabrali wody w usta, jeśli chodzi o szczegóły tego trybu i mówią jedynie, że "będzie gotowy, kiedy będzie gotowy". 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Citizen nie zwalnia tempa. Gra zebrała już przeszło 400 mln USD

 0