Komputronik ze zgodą sądu na postępowanie sanacyjne

Komputronik ze zgodą sądu na postępowanie sanacyjne

Niedawno pisaliśmy o problemach Komputronika wynikających z przeprowadzonej przez Urząd Skarbowy kontroli obejmującej rozliczenia podatku VAT za marzec, kwiecień oraz maj 2014 roku i wydanej w związku z tym negatywnej decyzji Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu - Delegatury w Lesznie. Nie jest to jednak koniec pracy skarbówki, ponieważ do 29 kwietnia przedłużono postępowanie sprawdzające VAT za styczeń 2015 roku. Popularna w Polsce sieć sklepów ze sprzętem komputerowym będzie musiała uiścić 39,2 mln złotych + 18,7 milionów należnych odsetek. Dlatego też firma złożyła dwa wnioski sanacyjne dla Komputronika i zależnej od niego spółki Komputronik Biznes sp. z o.o, które w założeniu miały doprowadzić do umorzenia odsetek od należności winnych wierzycielom do momentu otwarcia postępowania sanacyjnego. Po tym czasie zakładane jest także całkowite umorzenie tzw. wierzytelności ubocznych obejmujących wszelkie kary umowne czy koszta i opłaty od każdego typu powstałego zadłużenia. Teraz Komputronik potwierdził, że Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział Gospodarczy wydał zgodę na przeprowadzenie dla Grupy Komputronik postępowania sanacyjnego. Jak przyznano w oświadczeniu sanacja pozwoli przedsiębiorstwu uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział Gospodarczy wydał zgodę na przeprowadzenie dla Grupy Komputronik postępowania sanacyjnego. Jak przyznano w oświadczeniu sanacja pozwoli przedsiębiorstwu uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek.

Komputronik ze zgodą sądu na postępowanie sanacyjne

Co ciekawe zarząd Komputronika opierając się na opinii dwóch niezależnych doradców uznał decyzję urzędników za rażąco bezpodstawną zawierającą wiele błędów formalnych, a także proceduralnych i w związku z tym istnieje niemała szansa uchylenia wspomnianej decyzji. Władze sklepu potwierdziły, że są wyjątkowo zdeterminowane, aby utrzymać działalność sklepu więc ryzyko upadku spółki jest małe. Ponadto tak jak wspominaliśmy we wcześniejszym artykule Komputronik prowadzi rozmowy z instytucjami finansowymi a dokładniej bankami: mBank, Bankiem Pekao, Santander Bank Polska oraz Millennium Bank dotyczące dalszego finansowania firmy. Przypomnijmy, iż według Business Insider w dniu 5 marca Bank Pekao wypowiedział zainteresowanemu umowę kredytową a Pekao Faktoring sp. z o.o. umowę faktoringową spółce Komputronik Biznes sp. z o.o. Do tego trwają też rozmowy z innymi partnerami biznesowymi oraz klientami. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklep internetowy działają płynnie, codzienna sprzedaż oraz wysyłki są realizowane zgodnie z zamówieniami, konsumenci mają stały i swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej oraz usługowej, a także bez przeszkód mogą korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru.

Komputronik ze zgodą sądu na postępowanie sanacyjne Czy to koniec Komputronika? Sklep złożył wniosek o postępowanie sanacyjne

Komputronik ze zgodą sądu na postępowanie sanacyjne Komputronik kontynuuje sprzedaż. "Klienci mogą czuć się bezpiecznie"

W związku z rozpoczęciem procesu sanacyjnego Grupa Komputronik intensyfikuje prace nad planem działania w najbliższych kwartałach. Zrewidowana w 2019 roku strategia, działania optymalizacyjne i efektywnościowe przyniosły już pierwsze rezultaty, a Grupa dzięki dużej determinacji do zmiany wykazała zdecydowane polepszenie wyników. Równolegle z rozmowami z partnerami handlowymi powstaje budżet na kolejny rok finansowy rozpoczynający się od 1 kwietnia 2020 oraz planowane są dalsze działania marketingowe. W opublikowanych 28 lutego 2020 wynikach Grupy Kapitałowej Komputronik S.A wykazał już zdecydowane polepszenie wyników, a wynik EBIDTA (najbardziej obiektywny wskaźnik operacyjnego działania przedsiębiorstwa) dla Grupy wyniósł ponad 12 milionów złotych. To znacząca zmiana, odebrana bardzo pozytywnie przez rynek oraz partnerów spółki. Wychodzi więc na to, że z dużej chmury powstał mały deszcz, zaś wszelkie problemy zostaną przezwyciężone.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputronik ze zgodą sądu na postępowanie sanacyjne

 0