Koniec z tanimi kluczami Windowsa i innych programów. Allegro zmienia zasady

Koniec z tanimi kluczami Windowsa i innych programów. Allegro zmienia zasady

Tanie, lecz nie do końca legalne klucze z Windowsem, ale nie tylko, bo również innym oprogramowaniem, to prawdziwa plaga w internetowych sklepach i serwisach, jak Allegro. Wygląda na to, że największy polski serwis aukcyjny postanowił w końcu z tym coś zrobić. 

Temat tanich kluczy z licencją na Windowsa lub inne oprogramowanie był już wałkowany wielokrotnie, a i my obszernie podejmowaliśmy to zagadnienie, tłumacząc, że sprzedaż takiego oprogramowania za jedynie ułamek kwoty, jaką należy zapłacić w oficjalnej dystrybucji, może narażać często nieświadomych tego kupujących na konflikt z prawem. Zainteresowanych odsyłamy do tego artykułu. Zdaje się, że od września tego typu wątpliwe z legalnego punktu oprogramowanie zniknie z serwisu Allegro, gdyż ten zapowiedział właśnie nowe zmiany w regulaminie, które dotyczą między innymi zmiany zasad sprzedaży oprogramowania w kategorii Komputery. Podjęte kroki powinny rozwiązać ten problem, ponieważ ograniczą sprzedaż tylko do autoryzowanych sprzedawców. 

Allegro zapowiedziało właśnie nowe zmiany w regulaminie, które dotyczą między innymi zmiany zasad sprzedaży oprogramowania w kategorii Komputery.

Koniec z tanimi kluczami na Windowsa i inne programy. Allegro zmienia zasady

Allegro tłumaczy, że „po zmianach wprowadzonych w kategorii gier, jest to kolejny krok, który ma na celu ułatwienie dotarcia do pełnowartościowych produktów. Jest to również istotna zmiana w kontekście wpływu na doświadczenia zakupowe kupujących i ochronę ich przed zakupami niezgodnymi z oczekiwaniami”. Zmiany w regulaminie Allegro, które wejdą w życie od 6 września, zabraniają sprzedaży używanego cyfrowego oprogramowania (ESD) oraz OEM, takiego jak na przykład Windows 10, Office, Corel Draw etc. Wystawianie nowego oprogramowania cyfrowego będzie dostępne jedynie dla autoryzowanych sprzedawców, posiadających konta firmowe. Każda firma, która będzie chciała wystawiać takie oferty, musi wysłać wiadomość na podany adres e-mailowy, która oprócz nazwy konta, powinna zawierać potwierdzenie, oświadczenie lub inną formę zgody na sprzedaż tego oprogramowania od oficjalnego dystrybutora lub właściciela praw, ewentualnie fragment umowy handlowej, potwierdzającej współpracę z oficjalnym dystrybutorem. Pozostali użytkownicy nie będą mieli takiej możliwości. 

Tani Windows 10 – Czy to w ogóle jest możliwe?

Jeśli zaś chodzi o sprzedaż płyt CD lub innych trwałych nośników zawierających używane oprogramowanie, będzie to jedynie możliwe w oryginalnym opakowaniu, zawierającym kod aktywacyjny. Tak jak dotychczas, będzie to można zrobić zarówno z poziomu konta zwykłego, jak i firmowego. Wszystkie oferty niezgodne z wymogami będą usuwane. Jest to kolejna ważna zmiana, która ma przeciwdziałać nielegalnej sprzedaży używanego oprogramowania. Allegro motywuje zapowiadane zmiany dbaniem o komfort i bezpieczeństwo kupujących oraz gwarancją, że produkt pochodzi z oficjalnego źródła. Serwis udostępni też specjalny formularz, przez który będzie można zgłaszać oferty niezgodne z regulaminem. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec z tanimi kluczami Windowsa i innych programów. Allegro zmienia zasady

 0