League of Legends cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Riot Games zdradza szczegóły

League of Legends cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Riot Games zdradza szczegóły

Riot Games pochwalił się statystykami dotyczącymi aktywności graczy League of Legends. Wprawdzie gra pozostaje dostępna od lat, to nie traci na zainteresowaniu, będąc jedną z częściej ogrywanych pozycji na świecie.

Według danych Riot Games w październiku League of Legends posiadał średnio 180 milionów aktywnych graczy. To przewyższa większość innych gier dostępnych na rynku, a także sprzedaż, chociażby Grand Theft Auto 5, które od premiery w 2013 roku trafiło do 150 milionów osób. Z drugiej strony League of Legends w przeciwieństwie do GTA 5 jest produkcją opartą na modelu free-to-play, a więc proponowaną za darmo nie licząc opcjonalnych mikropłatności w wewnętrznym sklepie studia. Riot Games nie zdradził, jak dokładnie są liczone statystyki, aczkolwiek mają one obejmować wszystkie mecze rozegrane zarówno w głównej grze, jak i pozostałych związanych z tym samym uniwersum - Wild Rift, karciance Battler Legends of Runeterra oraz Teamfight Tactics. Dane obejmują każdego, kto rozegra jedną grę.

League of Legends posiada 180 milionów aktywnych graczy miesięcznie.

Co ciekawe średnia graczy League of Legends przewyższa średnią liczbę aktywnych użytkowników Steam wynoszącą ok. 120 mln. Niewątpliwie trzeba deweloperom pogratulować sukcesu, ponieważ aktywność 180 mln graczy miesięcznie robi wrażenie. Riot Games rozwija swoją serię już od 12 lat, natomiast w 2018 roku firma zatrudniała około 2500 pracowników. Jeszcze 10 lat temu raczej mało kto wierzył, że tytułowi uda się zdobyć aż taką popularność. Warto wspomnieć, że w LoLu pojawia się nowy event RiotX Arcane związanym z pierwszym animowanym serialem w tym świecie od Netflixa, który zadebiutuje 7 listopada 2021 roku.

RiotX Arcane wystartowało 1 listopada i zakończy się 20 listopada. W czasie trwania wydarzenia gracze znajdą nawiązania do tego eventu we wszystkich grach Riotu, czyli również Valorancie. Nie brakuje też bezpłatnych dodatków oraz wyzwań łączących się z każdym z trzech aktów serialu. Co ważne w ramach RiotX Arcane postacie z League od Legends trafią do PUBG mobile, a w przenośnym battle royalu możemy oczekiwać takich bohaterów jak: Jinx, Vi, Jayce czy Caitlyn.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: League of Legends cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Riot Games zdradza szczegóły

 0