LEGO Star Wars: The Skywalker Saga odnosi duży sukces. Poznaliśmy dane sprzedaży

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga odnosi duży sukces. Poznaliśmy dane sprzedaży

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga to kompletny zestaw gier obejmujący dziewięć pełnometrażowych filmów gwiezdnej sagi z lat 1977-2019. Kolekcja przygotowana przez Traveller’s Tales odniosła spory sukces.

Jak wynika z danych LEGO Star Wars: The Skywalker Saga w ciągu dwóch tygodni od premiery sprzedało się w nakładzie 3,2 miliona egzemplarzy, z kolei w grę gra przeszło 5 milionów graczy, co jest świetnym rezultatem. Jest to najlepszy debiut w historii gier LEGO. Pudełkowe wydanie klockowych Gwiezdnych wojen trafiło na listę bestsellerów w sklepach w Wielkiej Brytanii, a także według The NPD Group okupowało listy przebojów na rynku amerykańskim w kwietniu. Dodatkowo to najlepiej sprzedający się tytuł od zewnętrznego wydawcy na konsoli Nintendo Switch nie licząc Monster Hunter Rise.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga w ciągu dwóch premiery sprzedał się w nakładzie 3,2 mln egzemplarzy. W grę gra natomiast ponad 5 mln graczy.

Co ciekawe produkcja w pewnym momencie pokonała murowanego kandydata do miana gry roku Elden Ringa. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga opowiada historię wszystkich głównych filmów fabularnych z gwiezdnego uniwersum począwszy od Star Wars: Mroczne Widmo a skończywszy na Star Wars: The Rise of Skywalker z 2019 roku. Nie jest to typowa gra LEGO, ponieważ oferuje pewne ciekawe opcje takie jak eksplorację 23 planet, po których poruszamy się bez większych ograniczeń, wykonując dostępne zadania. Bierzemy udział w kosmicznych pojedynkach z użyciem 100 pojazdów z całej galaktyki. Rozwijamy umiejętności postaci z wykorzystaniem rozrzuconych po lokacjach klocków kyber odblokowujących nowe funkcje.

W trakcie zabawy kierujemy znanymi bohaterami takimi jak Luke Skywalker, Han Solo, Obi Wan Kenobi czy Anakin Skywalker. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zadebiutował 5 kwietnia 2022 roku na PC i konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Grę przejdziemy w pojedynkę lub w trybie kooperacji do maksymalnie 2 użytkowników. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga w wersji na PlayStation 5 zebrał w serwisie Metacritic przyzwoite oceny 8.3.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LEGO Star Wars: The Skywalker Saga odnosi duży sukces. Poznaliśmy dane sprzedaży

 0