Lenovo zapowiada komputer All in One z kartą graficzną Intel Arc A370M

Lenovo zapowiada komputer All in One z kartą graficzną Intel Arc A370M

Lenovo oficjalnie zapowiedział komputer typu All-in-One, Xiaoxin Pro 27, który wyposażony został w kartę graficzną Intel Arc A370M. Na jaką wydajność można liczyć?

To, jak wysoką jakość prezentują zbudowane przez Lenovo komputery All-in-One świetnie zaprezentowane zostało na przykładzie testowanego przez nas wcześniej IdeaCentre AiO 3 6. generacji, o czym zresztą poczytać możecie w naszej recenzji i choć podchodzić do nowego produktu zawsze należy z odpowiednią dozą sceptycyzmu, zaprezentowany Xiaoxin Pro 27 oferuje naprawdę sporo. Przede wszystkim mowa tutaj o karcie graficznej Intel Arc A370M, która według pierwszych testów oferuje wydajność zbliżoną do mobilnej odsłony GeForce RTX 3050, o czym również pisaliśmy jeszcze nie tak dawno temu.

Lenovo zapowiada komputer All-in-One z kartą graficzną Intel Arc A370M i procesorem Intel Core 12. generacji

Xiaoxin Pro 27

Xiaoxin Pro 27 to nie jedyny model, który pojawi się w ofercie producenta jeszcze tego roku. Finalnie mają się pojawić dwa AiO różniące się przede wszystkim przekątną, co oczywiście jest typowe w tego typu urządzeniach. Do dyspozycji otrzymamy zatem wersję 27-calową oraz 24-calową i obie mają zawierać 12. generacji procesor Intel Core. Obie wersje oferują również rozdzielczość matrycy na poziomie QHD (2560 x 1440 pikseli), odświeżanie 100 Hz oraz głośniki JBL i kamerkę 2.5K.

Lenovo na materiale promocyjnym chwali się, że przy porównaniu z Core i7-11800H i GeForce RTX 3050 (o nieznanym TGP), najnowszy komputer jest 30% wydajniejszy w Adobe Premiere, 70% wydajniejszy w Davinci Resolve i nawet 900% wydajniejszy przy konwersji FFMPEG - choć należy pamiętać, że porównywany jest tutaj CPU 12. gen. z 11. gen.. Chiński producent przedstawił również wydajność w niektórych grach wideo, choć w tym wypadku nie odniósł się do procentowego przyrostu wydajności względem opisywanego wyżej zestawu. Xiaoxin Pro 27 potrafi uzyskać w League of Legends 152 FPS w rozdzielczości 2K (nie wiemy, czy jest to 2K, czyli QHD, czy prawdziwe 2K, czyli 2048), w CS:GO 110 FPS w tej samej rozdzielczości oraz 142 w World of Tanks w 1080p.

Nie wiemy dokładnie kiedy komputer trafi na rynek Polski, ale jeśli tak się stanie, zapewne zostanie mu nadana odpowiednia na ten rynek nazwa. Według informacji uzyskanych z chińskiego kanału mediowego, zestaw trafi na azjatycki rynek już tej jesieni. Cena końcowa niestety nie jest znana, choć nie omieszkamy Was o tym powiadomić, jak tylko uzyskamy stosowne informacje od samego producenta. Swoją drogą... podoba Wam się design?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo zapowiada komputer All in One z kartą graficzną Intel Arc A370M

 0