LG prezentuje monitor DualUp o proporcjach 16:18 i model 4K IPS, który ma zachwycać czernią

LG prezentuje monitor DualUp o proporcjach 16:18 i model 4K IPS, który ma zachwycać czernią

Monitory o tradycyjnych proporcjach obrazu nie zawsze sprawdzają się w pracy, dlatego korzystamy z trybu portretowego czy modeli o nieco wyższych ekranach (np. 16:10). LG chce pójść jednak zdecydowanie dalej i zaprezentowało „całkowicie nowy format na rynku monitorów” o nazwie DualUp. 

Dzięki unikalnemu niemal kwadratowemu współczynnikowi proporcji 16:18 DualUp zapewnia zdaniem LG „taką samą powierzchnię ekranu jak dwa 21,5-calowe wyświetlacze i ma funkcję podziału widoku w pionie, która pozwala użytkownikom zobaczyć więcej już na pierwszy rzut oka”. Przy rozdzielczości 2560 × 2880 pikseli i przekątnej 27,6 cala, DualUp (model 28MQ780) osiąga jasność 300 nitów i pokrywa 98 procent gamy kolorów DCI-P3. Jest mocowany do dołączonej podstawy Ergo, którą można przymocować do „większości” biurek i stołów, aby zaoszczędzić miejsce. Oprócz zwiększonej produktywności i możliwości twórczych, jakie zapewniają unikalne proporcje matrycy, LG twierdzi, że wyświetlacz o podwójnej wysokości ma zalety ergonomiczne, ponieważ „pomaga zmniejszyć ruchy głowy na boki, co jest główną przyczyną bólu szyi”.

LG zaprezentowało „całkowicie nowy format na rynku monitorów” o nazwie DualUp. 

LG prezentuje monitor DualUp o proporcjach 16:18 i model 4K IPS, który ma zachwycać czernią

Jeśli nie mamy miejsca na postawienie dwóch monitorów w swojej przestrzeni roboczej, takie rozwiązanie powinno ułatwić wielozadaniowość, pozwalając jednocześnie na podgląd na Slacka, Microsoft Teams i tak dalej. A jak pokazują materiały marketingowe, powinno się to również świetnie sprawdzić przy edytowaniu wideo. 

LG nie ujawnia jeszcze cen DualUp, ale nie jest to jedyny nowy monitor, który firma właśnie zaprezentowała. Kolejna nowość to 32-calowy wyświetlacz UltraFine 4K. Ten zachował bardziej tradycyjne proporcje 16: 9, ale LG zastosowało tu swój „pierwszy panel Nano IPS Black” i zapewnia, że ten wyświetlacz może wyświetlać „realistyczne i zróżnicowane odcienie czerni”. UltraFine jest nieco jaśniejszy niż DualUp (400 nitów), a ma też wyższy współczynnik kontrastu 2000:1, co zresztą jak na IPS jest świetnym rezultatem, zbliżającym tę technologię do matryc VA. LG zawiera również czujnik samokalibracji, który zapewnia dokładne odwzorowanie odcieni kolorów podczas edycji zdjęć lub wideo czy pracy nad projektowaniem graficznym.

LG prezentuje monitor DualUp o proporcjach 16:18 i model 4K IPS, który ma zachwycać czernią

Oba nowe monitory LG zawierają dwa złącza HDMI, jeden port USB-C upstream i dwa porty USB-C downstream, ale niestety nie są to porty Thunderbolt. Mogą jednak ładować urządzenia zewnętrzne, takie jak laptopy, z mocą do 96 watów. Nowy 32-calowy monitor 4K UltraFine obsługuje również zmienną częstotliwość odświeżania za pośrednictwem AMD FreeSync.

Firma twierdzi, że udostępni więcej szczegółów na temat obu produktów podczas wirtualnej prezentacji na CES 2022 już 4 stycznia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje monitor DualUp o proporcjach 16:18 i model 4K IPS, który ma zachwycać czernią

 0