Logitech prezentuje swoją przenośną konsolę G Cloud. Cena nie zachęca

Logitech prezentuje swoją przenośną konsolę G Cloud. Cena nie zachęca

Logitech od jakiegoś czasu zwiastuje handheld G Cloud i w końcu doczekaliśmy się pełnoprawnej prezentacji tej mobilnej konsoli do gier. Nie będzie ona jednak bezpośrednim konkurentem Steam Decka, ponieważ zamiast na mocne podzespoły wewnętrzne stawia na dłuższą żywotność baterii i lżejszą obudowę. Sprzęt poza tym bazuje na streamingu z chmury lub lokalnego komputera PC lub Xboxa, dlatego obyło się bez zaawansowanego CPU i GPU.  

Logitech właśnie zaprezentował swoją pierwszą przenośną konsolę opracowaną we współpracy z chińską firmą Tencent. W przeciwieństwie do Nintendo Switch i Steam Deck, Logitech koncentruje się przede wszystkim na usługach gier w chmurze, takich jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce Now, stąd też nazwa G Cloud. Gracze mogą również streamować gry lokalnie ze swojego komputera za pomocą aplikacji Steam Link lub z konsoli Xbox za pośrednictwem aplikacji o tej samej nazwie.

Logitech G Cloud jest napędzany przez układ mobilny Qualcomm Snapdragon 720G.

Logitech G Cloud jest napędzany przez układ mobilny Qualcomm Snapdragon 720G, czyli ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, zwykle spotykany w telefonach klasy średniej. Ten wspomagany jest przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej na dane. Sprzęt działa na starszej wersji Androida (11) z preinstalowanym sklepem Google Play, co pozwala użytkownikom pobierać gry mobilne, aplikacje społecznościowe i usługi streamingu wideo (VOD). Można również używać go jako tabletu.

Z przodu G Cloud wygląda podobnie do konkurentów (patrz Steam Deck czy Nintendo Switch) i pochwalić może się 7-calowym ekranem dotykowym LCD o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli i częstotliwością odświeżania 60 Hz. Po bokach wyświetlacza znajdują się elementy sterujące, w tym dwa analogowe joysticki, D-pad i cztery przyciski. W górnej części znajdują się również lewe i prawe bumpery oraz spusty.

Konsola jest wyposażona w głośniki stereo, dwa mikrofony, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i gniazdo kart microSD dla użytkowników, którzy chcą rozszerzyć pamięć wewnętrzną urządzenia. Jego akumulator o pojemności 6000 mAh ładowany jest za pomocą portu USB-C, a Logitech zapewnia, że sprzęt wytrzyma przez ponad 12 godzin użytkowania na jednym ładowaniu, co jest imponującym wynikiem jak na tego typu urządzenie. Nie zabrakło także obsługi Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.1.

Logitech G Cloud trafi do sklepów w przyszłym miesiącu, a jedynym dostępnym obecnie kolorem będzie biały (być może ze względu na motyw chmury). Sprzęt wyceniono na 349 USD, całkiem sporo biorąc pod uwagę, że Steam Deck ma znacznie więcej mocy obliczeniowej w podobnej cenie. Decydując się na przedsprzedaż otrzymamy jednak 50 USD zniżki.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech prezentuje swoją przenośną konsolę G Cloud. Cena nie zachęca

 0