CI Games planuje sequel Lords of the Fallen na przyszły rok. Polska konkurencja dla Dark Souls?

CI Games planuje sequel Lords of the Fallen na przyszły rok. Polska konkurencja dla Dark Souls?

Po długim milczeniu rodzime CI Games poinformowało, kiedy możemy się spodziewać premiery Lords of the Fallen 2.

CI Games to firma, która swego czasu była znana z niskobudżetowych (i niestety raczej kiepskich) produkcji, takich jak Jet Storm, Combat Wings czy Terrorist Takedown: Kinflikt na Bliskim Wschodzie. Jednak deweloper i wydawca z siedzibą w Warszawie już dawno zerwał z łatką twórcy gniotów. Pomogła w tym przede wszystkim seria strzelanek Sniper: Ghost Warrior, ale także pierwsza część Lords of the Fallen, mrocznego i wymagającego RPG-a, w którym palce maczał m.in. Tomasz Gop, współtwórca growego Wiedźmina. Jak wiadomo, oba te tytuły będą w przyszłości kontynuowane. Wiemy już, kiedy możemy oczekiwać premiery Lords of the Fallen 2.

CI Games poinformowało, że planuje zakończyć prace nad Lords of the Fallen 2 w przyszłym roku.

Marek Tymiński, prezes CI Games, zapowiedział podczas spotkania z inwestorami, że Lords of the Fallen ma mieć premierę w przyszłym roku, a kampania marketingowa ruszy w trzecim kwartale bieżącego. Wygląda więc na to, że projekt w końcu znalazł się na prostej. Przypomnijmy, że po rozpoczęciu prac w 2014 roku twórcy borykali się z problemami, którym miało zaradzić zaangażowanie studia Defiant. Jednak po paru miesiącach od podpisania kontraktu rozwiązano go.

Na pierwsze materiały z Lords of the Fallen 2 wciąż musimy zaczekać. Pewne jest natomiast to, że rodzimy deweloper ponownie zaserwuje rozgrywkę inspirowaną cyklem Dark Souls, tyle że w bardziej dopracowane i znacznie ładniejszej formie. Gra powstaje w wersjach na PC oraz na konsole nowej generacji - Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. CI Games nie stwierdziło jednoznacznie, że jego dzieło nie ukaże się na Xboksach One oraz PlayStation 4, ale jest to całkiem prawdopodobne.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CI Games planuje sequel Lords of the Fallen na przyszły rok. Polska konkurencja dla Dark Souls?

 0