Monkey Island powróci jeszcze w tym roku. Oryginalna trylogia doczeka się nowego zakończenia

Monkey Island powróci jeszcze w tym roku. Oryginalna trylogia doczeka się nowego zakończenia

Zapewne wielu naszych starszych czytelników, którzy rozpoczęli swoją przygodę z grami wideo w latach 90., z rozrzewnieniem wspomina gry przygodowe typu point-and-click. Jedną z najlepszych tego typu serii było Monkey Island - mamy świetne wieści dla fanów przygód Guybrusha Threepwooda, ponieważ jeden z twórców powraca, aby przerobić trzecią grę z oryginalnej trylogii.

Devolver Digital opublikowało zwiastun nowej gry Rona Gilberta zatytułowanej Return to Monkey Island. Jest to tak naprawdę przeróbka trzeciej gry, The Curse of Monkey Island, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Devolver Digital opublikowało zwiastun nowej gry Rona Gilberta zatytułowanej Return to Monkey Island.

Pracując jeszcze w  LucasArts, Gilbert opracował dwie pierwsze gry (wraz z Timem Schaferem i Davem Grossmanem) - The Secret of Monkey Island i Monkey Island 2: LeChuck's Revenge. Jednak opuścił studio w 1992 roku, pozostawiając prawa do gry firmie, którą Disney następnie nabył w 2012 roku. Po sześcioletniej przerwie LucasArts wydał trzecią grę, The Curse of Monkey Island, ale już bez niego. Chociaż gra była zwieńczeniem trylogii, zdystansowała się od dotychczasowej historii gier z serii i poszła w innym kierunku. Gilbert mówił o chęci zrobienia trzeciej części, przezabawnie zatytułowanej „Monkey Island 3: The Secret Revealed or Your Money Back”, ale ponieważ nie miał już praw ani powiązań z LucasArts, niewiele mógł zrobić. Zasugerował nawet próbę odkupienia od Disneya praw do serii w 2016 roku, ale nic z tego nie wyszło.

W 2020 roku Gilbert powiedział Video Game History Foundation, że miał już w głowie pomysł na Monkey Island 3. „Trzecia odsłona w mojej głowie zawsze polegała na tym, że Guybrush udał się do piekła, a demoniczny pirat LeChuck byłby tam i robił to, co mógłby robić w piekle” – powiedział Gilbert.

Po krótkim 57-sekundowym zwiastunie trudno wywnioskować, czy nowa gra Gilberta podąża w tym kierunku. Trailer wskazuje, że jest to wspólny projekt LucasFilm Games, Devolver Digital i studia Gilberta Terrible Toybox. Pisarz i współtwórca wcześniejszych odsłon, Dave Grossman, również jest zaangażowany w tej projekt, a Dominic Armato powraca jako głos głównego bohatera, Guybrusha Threepwooda.

Już nie możemy doczekać się premiery i mamy nadzieję, że będzie to zwieńczenie oryginalnej trylogii, na jakie zasługuje seria Monkey Island. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Monkey Island powróci jeszcze w tym roku. Oryginalna trylogia doczeka się nowego zakończenia

 0