Xbox Game Pass - Microsoft podobno szykuje rodzinny abonament dla swojej usługi

Xbox Game Pass - Microsoft podobno szykuje rodzinny abonament dla swojej usługi

PlayStation szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass w postaci nowych planów subskrypcji usługi PlayStation Plus, ale jak na razie propozycja Sony spotkała się z dość chłodnym przyjęciem ze strony graczy. Nie oznacza to jednak, że Microsoft spoczywa na lurach, gdyż nowe przecieki wspominają o nowym planie rodzinnym w ramach jego usługi. 

Nie da się ukryć, że na obecną chwilę Xbox Game Pass to prawdopodobnie najbardziej opłacalny plan subskrypcji gier wideo, obejmujący setki gier, w tym wiele nowych nowości i wszystkie tytuły wydawane przez Microsoft dostępne w dniu premiery. Ostatnie doniesienia wskazują, że wkrótce może stać się jeszcze lepszym rozwiązaniem, a to za sprawą planu rodzinnego.

Źródła Windows Central twierdzą, że gigant z Redmond planuje zaoferować rodzinną opcję Game Passa i ta może zadebiutować jeszcze w tym roku.

Czy Xbox Game Pass to opłacalny biznes? Microsoft płaci twórcom gier ogromne pieniądze

Źródła Windows Central twierdzą, że gigant z Redmond planuje zaoferować rodzinną opcję Game Passa i ta może zadebiutować jeszcze w tym roku. Umożliwi to jednemu subskrybentowi udostępnienie całej biblioteki Game Pass maksymalnie czterem innym członkom rodziny w tym samym kraju. Obecnie nie ma informacji o cenach, ale będzie to znacznie tańsze niż płacenie za pięć oddzielnych abonamentów. Zapewne nic nie będzie też stało na przeszkodzie, by takim abonamentem podzieliły się ze sobą niespokrewnione osoby. 

Na chwilę obecną nie wiemy, w jaki sposób Microsoft zastosuje plan rodzinny na różnych poziomach Game Pass, w tym konsolowym, pecetowym i Game Pass Ultimate. Na przykład Nintendo Switch Online oferuje cztery plany - indywidualny i rodzinny, oba w wersji z i bez gier retro. Microsoft może udostępnić swój plan rodzinny wyłącznie w ramach Game Pass Ultimate lub zaoferować plany rodzinne dla wszystkich trzech poziomów. Tak czy inaczej, powinna to być bardzo opłacalna opcja. 

Sony ogłosiło niedawno restrukturyzację PlayStation Plus, aby oferować więcej gier, w tym gry retro. Chociaż subskrypcja Sony nie zawiera dedykowanego planu rodzinnego, umożliwia użytkownikom udostępnianie niektórych funkcji innym kontom, jak gry wieloosobowe online i gry do pobrania. Ciekawe jak przebiegać będzie starcie między tymi usługami, ale możemy być pewni, że na tej rywalizacji zyskają gracze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass - Microsoft podobno szykuje rodzinny abonament dla swojej usługi

 0