Xbox Game Pass może podrożeć. W planach tylko jeden wariant abonamentu?

Xbox Game Pass może podrożeć. W planach tylko jeden wariant abonamentu?

W przeszłości pojawiła się informacja jakoby Microsoft planował uśmiercić usługę Xbox Live Gold. Istnieje jednak drugie rozwiązanie, w którym zostałaby ona zintegrowana z podstawowym wariantem Xbox Game Pass, co przy okazji oznaczałoby podniesienie ceny abonamentu.

O uśmierceniu Xbox Live Gold słyszymy od dłuższego czasu, ale Microsoft zaprzecza jakoby w najbliższej przyszłości doszło do takiego scenariusza. Istnieje drugie wyjście, które producent z Redmond bierze pod uwagę, a mianowicie stałe połączenie usługi z Xbox Game Pass. Xbox Live Gold wprawdzie wchodzi w skład droższego pakietu Ultimate kosztującego 54,99 złotych miesięcznie (4 zł dla nowych użytkowników), aczkolwiek Microsoft chce, by korzyści Xbox Live Gold objęły podstawowy plan subskrypcji XGP. W przypadku połączenia ofert podniosłaby się również cena zwykłego Xbox Game Pass, za którego płacilibyśmy 15 dolarów miesięcznie.

Xbox Live Gold miałby zostać zintegrowany z podstawowym wariantem Xbox Game Pass, co oznaczałoby podniesienie ceny abonamentu.

Xbox Game Pass może podrożeć. W planach tylko jeden wariant abonamentu?

Co ważne w takim przypadku innych wariantów abonamentu miałoby nie być. Ciężko ocenić, kiedy doszłoby do zmiany, chociaż dziennikarz Brad Sams podaje, że podwyżka nastąpiłaby po finalizacji przejęcia Activision Blizzard przez giganta z Redmond. Do tej informacji musimy podchodzić z dystansem i czekać na ewentualne potwierdzenie Microsoftu. Opłata w wysokości około 62 zł miesięcznie to niemały wydatek i zapewne nie każdy byłby skłonny tyle przeznaczyć. Tym bardziej że Xbox Game Pass cieszy się popularnością m.in. dzięki promocjom.

Inna plotka sugeruje, iż Microsoft szykuje rodzinny abonament. Według źródeł Windows Central nowy wariant pozwoli jednemu subskrybującemu udostępnienie całej biblioteki XGP maksymalnie czterem członkom rodziny w tym samym kraju. Nie wiemy nic o cenie ani dacie wprowadzenia wspomnianego modelu. Podstawowy Xbox Game Pass oferuje stale powiększającą się bazę gier w tym produkcje Xbox Game Studios dostępne już w dniu premiery czy EA Play, czyli bazę tytułów od Electronic Arts.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass może podrożeć. W planach tylko jeden wariant abonamentu?

 0