Sony zwalnia pracowników. Firma chce skupić się na bezpośrednim kontakcie z klientami

Sony zwalnia pracowników. Firma chce skupić się na bezpośrednim kontakcie z klientami

Sony i marka PlayStation notują sukcesy, ale mimo tego japońska firma postanowiła zwolnić pracowników z amerykańskiego oddziału, chcąc skupić się na bezpośrednim kontakcie z klientami.

Sony Interactive Entertainment zwolniło 93 pracowników z oddziału w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z dokumentacją korporacji, do której dotarł serwis Axios, mowa o dużych cięciach w dziale sprzedaży, co potwierdziła redakcja VGC, która widziała wewnętrzną korespondencję giganta. Wynika z niej, że zwolnienia objęły niemal cały dział marketingu detalicznego. Sony wprawdzie nie odniosło się oficjalnie do redukcji etatów, ale wiemy, iż cięcia są "częścią globalnej transformacji" sprzedaży oraz operacji biznesowych. W grupie, która pożegnała się z gigantem byli ludzie pokazujący towar zewnętrznym partnerom.

Sony zwolniło 93 ludzi z amerykańskiego oddziału. Jest to związane z "częścią globalnej transformacji" sprzedaży oraz operacji biznesowych.

Sony zwalnia pracowników. Firma chce skupić się na bezpośrednim kontakcie z klientami

Taki krok Sony może oznaczać, że chce się bardziej skupić na bezpośrednim kontakcie z klientami, co wiąże się z programem PlayStation Direct uruchomionym w 2019 roku w USA polegającym na sprzedawaniu konsol, akcesoriów i gier bezpośrednio klientom. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie musi dzielić się pieniędzmi z innymi firmami. "PlayStation Direct osiągnął znaczne przychody na rynku amerykańskim w ciągu nieco ponad roku od rozpoczęcia działalności" – powiedział dyrektor generalny SIE Jim Ryan w maju 2021 roku. PlayStation Direct został uruchomiony w Niemczech i Wielkiej Brytanii w listopadzie 2021 roku.

Sony zapewne w przyszłości rozszerzy program PlayStation Direct o kolejne kraje, dzięki czemu powstaną nowe miejsca pracy. PlayStation przynosi ogromne zyski, co potwierdzają niedawne raporty finansowe. Ze sprawozdania Sony wynika, że marka PlayStation i związany z nią dział Game & Network Services wygenerował 24,87 miliarda dolarów przychodu i zysku na poziomie 2,63 miliardów USD. Same konsole PS4/PlayStation 5 wygenerowały 6,041 miliarda dolarów, pudełkowe wydania gier 895 milionów dolarów a gry w wersji cyfrowej 4,675 miliarda dolarów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zwalnia pracowników. Firma chce skupić się na bezpośrednim kontakcie z klientami

 0