W graczach siła. Fortnite zebrał 144 mln USD na pomoc Ukrainie

W graczach siła. Fortnite zebrał 144 mln USD na pomoc Ukrainie

Epic Games, podobnie jak wiele innych przedstawicieli branży gamingowej, zdecydowało się zaangażować w działania na rzecz pomocy Ukrainie. Twórcy Fortnite dwa tygodnie temu rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na rzecz organizacji wspierających Ukraińców w potrzebie i akcja ta okazała się niezwykle skuteczna. 

Oficjalne konto Fortnite na Twitterze opublikowało wiadomość, że Epic Games zebrało 144 miliony dolarów ze sprzedaży przedmiotów w grze i wirtualnej waluty, aby wesprzeć Ukrainę. Firma poinformowała, że wyśle ​​pieniądze do Direct Relief, UNICEF, Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP), UNHCR i World Central Kitchen. Pomoże to w dostarczaniu żywności potrzebującym, a także dzieciom dotkniętym wojną i uchodźcom.

Epic Games zebrało dzięki Fortnite 144 miliony dolarów ze sprzedaży przedmiotów w grze i wirtualnej waluty, aby wesprzeć Ukrainę.

Oprócz pieniędzy przekazanych przez Epic Games, dział Xbox Microsoftu zrezygnował z opłat, które zwykle pobiera za zakupy w grze, aby więcej można było przekazać organizacjom charytatywnym. Epic Games nie jest jedyną gamingową firmą, która zebrała pieniądze dla Ukrainy, a branża od samego początku mocno zaangażowała się w charytatywną działalność na rzecz naszego wschodniego sąsiada. 

I tak, np. Humble w marcu wystartowało z akcją Stand with Ukraine, w ramach której między 18 a 25 marca sprzedało 473 945 pakietów, zbierając w sumie ponad 20 milionów dolarów, a polskie studio 11 bit zadeklarowało przekazanie pieniędzy ze sprzedaży gry This War of Mine na cele charytatywne i zebrało na rzecz potrzebujących Ukraińców ponad 3 miliony złotych. 

Wojna na Ukrainie spowodowała exodus 4,2 miliona uchodźców, którzy opuścili ojczysty kraj (udając się głównie do Polski), a 6,5 ​​miliona osób zostało przesiedlonych wewnątrz kraju. Biorąc pod uwagę samą skalę problemów, darowizny od takich jak firm Epic Games i Humble, które trafią do Ukraińców poprzez takie organizacje UNICEF, UNHCR i Światowy Program Żywnościowy, na pewno będą się przydadzą, choć zapewne są tylko kroplą w morzu potrzeb. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: W graczach siła. Fortnite zebrał 144 mln USD na pomoc Ukrainie

 0