Mafia II: DE nie osiąga 4K na żadnej konsoli. Spadki do 20 fps na PS4 Pro

Mafia II: DE nie osiąga 4K na żadnej konsoli. Spadki do 20 fps na PS4 Pro

W ubiegłym tygodniu 2K Games wydało niespodziewane dwie odświeżone gry" Mafia II i Mafia III w wersji Definitive Edition, ale niestety przedpremierowe emocje szybko zostały brutalnie stłumione. Mafia III: Definitive Edition to po prostu edycja GOTY, więc w zasadzie każdy wie czego się spodziewać, ale Mafia II: Definitive Edition ma pewne poważne problemy, szczególnie na konsolach. W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy kilka filmów ukazujących niecodzienne błędy występujące w Mafia II: DE i choć wszystkie tytuły nawiedzają dziwne bugi, to w Mafii II są one często spotykane. Czego jednak można się spodziewać po tej produkcji w kwestii ogólnej rozgrywki?

Jak podkreśla wielu recenzentów, bardzo dziwne rzeczy dzieją się w tym remasterze. 

Załoga z Digital Foundry wzięła na warsztat grę Mafia II: Definitive Edition i niestety nie mają oni zbyt dobrych wieści. Żadna konsolowa wersja gry nie działa w prawdziwej rozdzielczości 4K, a wydajność może spaść nawet do 20 klatek na sekundę. Mafia II: Definitive Edition działa w rozdzielczości 3200 x 1800 na Xbox One X, 1440p na PS4 Pro, w większości stabilnie w 1080p na PS4 i oferuje dynamiczną rozdzielczość, która może spaść nawet do 900p na Xbox One S. To trochę rozczarowujące jak na grę, która ma 10 lat. Pod względem wydajności Xbox One X wypada najlepiej, choć nadal jest zablokowany do 30 klatek na sekundę. Tymczasem w Xbox One S i  PS4 wydajność może spaść nawet do 20 klatek na sekundę, szczególnie podczas jazdy. Co dziwne, PS4 Pro ma najgorszą wydajność ze wszystkich, spadając do 20 klatek na sekundę częściej niż konsole podstawowe. Jak podkreśla wielu recenzentów, bardzo dziwne rzeczy dzieją się w tym remasterze.

Mafia: Trilogy na PC (przez Steam), Xbox One i PS4 jest w sprzedaży i zapewnia natychmiastowy dostęp do Mafia II: Definitive Edition i Mafia III: Definitive Edition. Mafia: Definitive Edition będzie dostępna 28 sierpnia wraz z fizyczną edycją gry Mafia: Trylogia. Wszystkie trzy gry można oczywiście również kupić osobno. Ostrzegamy jednak, że lepiej wstrzymać się z zakupem przynajmniej do czasu naprawienia Mafii II, a bardziej cierpliwym polecamy poczekać na pierwsze recenzje Mafii I.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mafia II: DE nie osiąga 4K na żadnej konsoli. Spadki do 20 fps na PS4 Pro

 0