Mały, ale wariat... Colorful RTX 3060 oraz płyta B560 w formacie Mini-ITX i białym kolorze

Mały, ale wariat... Colorful RTX 3060 oraz płyta B560 w formacie Mini-ITX i białym kolorze

Colorful wprowadził na rynek parę (jak twierdzi producent) potężnych komponentów, które zmniejszono do miniaturowych rozmiarów. Oba elementy mogą być dobrą podstawą nowego, kompaktowego systemu. 

Nowy zestaw to płyta główna w formacie Mini-ITX i nowy GeForce RTX 3060 również w takim samym formacie. Oba komponenty są w kolorze białym i mają wykończenia ze szczotkowanego metalu. Wprowadzona przez Colorful seria CVN B560I Gaming składa się z dwóch płyt głównych o tej samej specyfikacji, ale o różnym wyglądzie. Colorful CVN B560I Gaming Frost jest zbudowane jest na białym PCB, a Colorful CVN B560I Gaming Pro wykorzystuje czarną płytkę. Pozwala to na stworzenie dwóch baz dla komputerów, zależnie od preferencji użytkownika.

Colorful wprowadził na rynek parę "potężnych i mini" podzespołów - płytę CVN B560I Gaming oraz kartę graficzną iGame GeForce RTX 3060 Mini OC w formacie Mini-ITX.

Najnowsze płyty główne Colourful Mini-ITX są oparte na chipsecie Intel B560, który obsługuje procesory Intel Core 10. i 11. generacji. Kluczowe cechy to sekcja zasilania 6+2 z modułami 60 A DrMos, Intel Wi-Fi 6 i gniazdo PCIe 4.0 X16. Colorful wykorzystało ulepszone pasywne radiatory, które prezentują się przyjemnie wizualnie dzięki szczotkowanemu wykończeniu. Producent zastosował jasne radiatory na PCH, VRM i gnieździe M.2.

Karta graficzna Colourful iGame GeForce RTX 3060 Mini OC ma tylko 182 mm długości i zajmuje 2 gniazda. Wykończenie idealnie pasuje do płyty głównej "Frozen". Karta również wykorzystuje białe PCB z wykończeniem ze szczotkowanego aluminium, a górnej części znajduje się pasek świetlny RGB. W trybie "game" zegary bazowe / boost GPU odpowiadają wartościom referencyjnym 1320 MHz / 1777 MHz, ale przełącznik na panelu  I/O pozwala na włączenie trybu "turbo", który podniesie zegary do maksymalnie 1792 MHz. Za chłodzenie w Colorful iGame GeForce RTX 3060 Mini OC opowiada duży radiator, cztery rurki cieplne i wentylator, który przestaje się obracać, gdy użytkownik nie wykonuje obciążających zadań.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mały, ale wariat... Colorful RTX 3060 oraz płyta B560 w formacie Mini-ITX i białym kolorze

 0