Marvel`s Avengers to ogromna wtopa. Gra nie zwróciła jeszcze nawet kosztów produkcji

Marvel`s Avengers to ogromna wtopa. Gra nie zwróciła jeszcze nawet kosztów produkcji

Marvel’s Avengers wydawało się skazane na sukces. Jak bowiem mogło się nie udać oddanie tak nośnej marki doświadczonemu i cenionemu deweloperowi, jakim jest Crystal Dynamics? A jednak, okazuje się, że gra jak na razie jest ogromną wtopą i nic nie wskazuje na to, że sytuacja może się odmienić w najbliższej przyszłości. Jest to niewątpliwie porażka Square Enix, które pokładało w Marvel’s Avengers duże nadzieje, a jak potwierdził wydawca podczas prezentacji swoich ostatnich wyników finansowych, gra nie zwróciła jeszcze nawet kosztów produkcji, pomimo że zadebiutowała na rynku we wrześniu, blisko 3 miesiące temu. Spowodowało to, że cały dział HD Games odnotował 7 mld jenów straty (ok. 67 mln USD) w ostatnim kwartale i firma przyznaje, że gdyby nie Marvel’s Avengers ten segment ich działalności byłby na plusie.  

Gra nie zwróciła jeszcze nawet kosztów produkcji, pomimo że zadebiutowała na rynku we wrześniu, blisko 3 miesiące temu.

Marvel's Avengers

Yosuke Matsuda, prezes Square Enix, tłumaczy taki stan rzeczy kombinacją słabej sprzedaży gry i dużych wydatków na jej promocję, czyli kampanię marketingową poprzedzającą premierę Marvel’s Avengers. „Gdyby nie brak wpływów związanych z Marvel's Avengers, podsegment byłby na plusie. Oprócz amortyzacji kosztów rozwoju tej gry, kolejnym ważnym czynnikiem związanym z tytułem był fakt, że podjęliśmy dużą kampanię reklamową na czas jego premiery, aby nadrobić opóźnienia w naszych działaniach marketingowych wynikające z pandemii COVID-19. Pewna kwota kosztów rozwoju pozostaje do zamortyzowania w III kwartale, ale chcemy to odzyskać, zwiększając sprzedaż w przyszłości” - tłumaczy Matsuda. Przedstawiciel Square Enix liczy na to, że nadchodzące DLC, w tym z nowymi postaciami (jak np.Kate Bishop, czyli żeńską wersją Hawkeye) sprawią, że gra stanie się w końcu dochodowa.   

Marvel's Avengers błyskawicznie traci graczy, a twórcy obiecują dodatkową zawartość

Fakt, że Marvel’s Avengers nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy trudno jednak uznać za zaskoczenie. Już beta testy pokazały się, że tytuł ten może nie sprostać oczekiwaniom, a rozgrywka szybko staje się powtarzalna. Co więcej, gry jako usługi zawsze niosą dużą dozę ryzyka dla wydawców, gdyż gracze podchodzą do nich sceptycznie, obawiając się, że będą dojeni z pieniędzy na każdym kroku. Świetnym przykładem porażki tego typu gry jest Anthem, ale nawet Destiny miało swoje problemy, które ostatecznie doprowadziły do rozstania producenta z wydawcą. Nawet tak popularna i lukratywna marka jak Avengers nie gwarantuje tu więc sukcesu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel`s Avengers to ogromna wtopa. Gra nie zwróciła jeszcze nawet kosztów produkcji

 0