Marzyliście kiedyś o mobilnym PlayStation 2? Ktoś właśnie to zrobił

Marzyliście kiedyś o mobilnym PlayStation 2? Ktoś właśnie to zrobił

Najlepiej sprzedająca się konsola na świecie otrzymała wersję mobilną, o której marzyło wielu graczy. Niestety nie jest to oficjalny projekt i nie da się go kupić. Konsola ma kilka wad, ale mimo to, aż chce się na niej grać. 

YouTuber GingerOfOz kilka lat temu kupił używaną konsolę PlayStation 2 na portal eBay i po okresie zachwytu sprzęt trafił na półkę, a jedynym zadaniem konsoli było zbieranie kurzu. GingerOfOz postanowił w końcu coś zrobić z PS2, zamiast jednak ją sprzedać, jak zrobiłby przeciętny użytkownik, zbudował na jej bazie wersję mobilną. Moder miał już doświadczenie w tego typu przeróbkach, bo niedawno ukończył przenośną wersję Nintendo Wii.

Przenośna konsola PS2 to marzenie wielu graczy. Jak widać, stworzenie mobilnego PlayStation 2 jest możliwe.

Mobilne PlayStation 2

Projekt był kilkukrotnie przekładany, jednak po przypływie nowych sił GingerOfOz przystąpił do zmniejszania płyty głównej PS2 dawcy tak bardzo, jak to możliwe. W największej kopalni wiedzy - internecie - znalazł przewodnik przycinania PS2, ale jego pierwsza próba zakończyła się katastrofą. Runda druga wypadła znacznie lepiej, pozwalając mu posunąć się do przodu z innymi elementami konstrukcji, takimi jak wydrukowana w 3D obudowa.

GingerOfOz wykorzystał również niestandardowe płytki drukowane PCBWay. Zamiast napędu optycznego (który fizycznie nie pasowałby do całości i zużywa dużo energii), system uruchamia gry z karty pamięci PS2 przez USB. W projekcie użyto przycisków PS Vita, a całość pomalowano na czarno i nazwano PS2 Eclipse. Ponieważ konsola używa oryginalnego sprzętu, nie ma tu emulacji, co oznacza, że ​​gry działają tak samo, jak na standardowym PS2. Niestety interfejs USB jest wolniejszy niż napęd optyczny, więc czas ładowania gier jest nieco dłuższy, a niektóre przerywniki są nieco opóźnione. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marzyliście kiedyś o mobilnym PlayStation 2? Ktoś właśnie to zrobił

 0