Maski Razer Zephyr jednak bez certyfikatu N95, wbrew temu co twierdził producent

Maski Razer Zephyr jednak bez certyfikatu N95, wbrew temu co twierdził producent

Razer niedawno ogłosił nową wersję swojej inteligentnej maski antycovidowej, czyli Zephyr Pro, jednocześnie usuwając wszelkie wzmianki o ochronie klasy N95, jaką zapewniać miał ten gadżet, jak i jego poprzednik (Zephyr), co wcześniej było podkreślane w materiałach marketingowych. 

„Urządzenie wearable samo w sobie nie jest urządzeniem medycznym ani certyfikowanym jako maska ​​N95” – przyznał rzecznik Razera, odnosząc się do pierwszego Zephyra. „Aby uniknąć nieporozumień, jesteśmy w trakcie usuwania wszelkich odniesień do twierdzeń o obecności filtra klasy N95 z naszych materiałów marketingowych” - dodał przedstawiciel firmy. Strona internetowa Razera podaje teraz: „Razer Zephyr nie jest certyfikowaną maską N95, urządzeniem medycznym, respiratorem, maską chirurgiczną ani sprzętem ochrony osobistej (PPE) i nie jest przeznaczony do użytku w warunkach medycznych lub klinicznych”. Teraz producent podaje po prostu, że filtry zastosowane Zephyrach są w 95 procentach skuteczne w odfiltrowywaniu cząstek i w 99 procentach przeciwko bakteriom. Firma poinformowała także, że powiadomi właścicieli Zephyrów o tej zmianie.

Urządzenie wearable samo w sobie nie jest urządzeniem medycznym ani certyfikowanym jako maska ​​N95 – przyznał rzecznik Razera

Zmiana następuje po tym, jak youtuberka Naomi Wu napisała wątek na Twitterze na temat urządzeń do noszenia, a publikacje takie jak PCMag zwróciły uwagę na etykietowanie Razera. W listopadzie Wu opublikowała obszerną recenzję, gdzie rozłożyła Zephyra na części, w której powiedziała, że ​​marketing inteligentnej maski firmy był „zwodniczy”. Wu powtórzyła te twierdzenia po tym, jak firma ogłosiła swój nowy wariant „Pro” Zephyra na CES 2022.

Jak wskazuje Wu w swoim filmie, „N95” to oficjalny certyfikat przyznawany przez Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (NIOSH) dla masek oddechowych, które odfiltrowują co najmniej 95 procent cząstek unoszących się w powietrzu. To oznaczenie, które obejmuje całą maskę, a nie tylko jej część i odpowiada zarówno za dopasowanie, jak i filtrację. Ani Zephyr, ani Zephyr Pro nie są wymienione na stronie internetowej agencji jako zatwierdzone przez NIOSH.

Maski Razer Zephyr jednak bez certyfikatu N95, wbrew temu co twierdził producent

Według Wu Razer dokonał zmiany w wyniku nacisków ze strony Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i NIOSH, co producent sprzętu dla graczy jednak kwestionuje. „Wyjaśnienie pochodzi od Razera, a nie od podmiotu zewnętrznego” – powiedziała firma. Razer postanowił wyjaśnić sprawę w momencie, gdy urzędnicy ds. zdrowia publicznego w USA i innych krajach wezwali społeczeństwo do noszenia masek chirurgicznych, N95 i KN95, zastępując maski z tkaniny, aby lepiej chronić się przed wysoce zaraźliwym wariantem omikron. Nowy szczep koronawirusa spowodował gwałtowny wzrost liczby przypadków COVID-19 na całym świecie, dodatkowo obciążając systemy szpitalne, które już są na skraju wytrzymałości.

Oświadczenie firmy Razer:

„Razer pragnie wyjaśnić, że chociaż filtry używane w urządzeniu Razer Zephyr Wearable Air Purifier zostały przetestowane pod kątem skuteczności filtracji cząstek stałych (PFE) na poziomie 95%  i skuteczności filtracji bakteryjnej (BFE) na poziomie 99%, to zgodnie z oświadczeniami na stronie internetowej i dokumentacją produktu, samo urządzenie do noszenia nie jest urządzeniem medycznym ani nie jest certyfikowane jako maska N95.

Aby uniknąć dalszych nieporozumień, jesteśmy w trakcie usuwania wszelkich odniesień do „filtra klasy N95” z naszych materiałów marketingowych. Wkrótce skontaktujemy się również bezpośrednio z obecnymi klientami. Klienci, którzy mają dalsze pytania dotyczące urządzenia Razer Zephyr Wearable Air Purifier, powinni skontaktować się z naszym działem obsługi klienta pod adresem https://support.razer.com/.

Jednocześnie Razer informuje, że nie otrzymał w tej sprawie żadnych komunikatów od agencji zewnętrznych. Zmiana w opisach produktów ma na celu zapewnienie naszym klientom jasnej informacji co do certyfikacji maski jako całości”.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Maski Razer Zephyr jednak bez certyfikatu N95, wbrew temu co twierdził producent

 0