Mass Effect 5 może zrezygnować z Frostbite na rzecz innego silnika

Mass Effect 5 może zrezygnować z Frostbite na rzecz innego silnika

Trylogia Mass Effect w tym ostatnie remastery działają na silniku Unreal Engine, a wyjątek stanowi tutaj najnowsza odsłona kosmicznej sagi o podtytule Andromeda bazująca na Frostbite od Electronic Arts. Kolejna zmiana engine ma dokonać się w przypadku Mass Effect 5.

O Mass Effect 5 nie wiemy praktycznie nic oprócz tego, że BioWare nad nim pracuje. Według dostępnej informacji produkcja nie skorzysta z usług Frostbite tak chętnie wykorzystywanego w strzelankach EA i serii sportowej FIFA tylko wróci do korzeni, czyli Unreal Engine. Na taki scenariusz wskazuje ogłoszenie o prace wystawione przez firmę poszukującą dyrektora technicznego do nowego Mass Effecta i co ważne wymaga się znajomości silnika Unreal Engine 4. Nie wspomniano natomiast o żadnym innym engine w tym Frostbite. Oliwy do ognia dolał zaznajomiony z branżą gier Jeff Grubb powołując się na kilka źródeł potwierdził, że zostanie wykorzystany UE.

Mass Effect 5 ma skorzystać z silnika Unreal Engine.

Dodatkowo zasugerował, że Mass Effect 5 pozostaje w bardzo wczesnej fazie rozwoju i konkretnego kształtu nabierze dopiero za dwa lata. Oznacza to, że premiera produkcji nastąpi nie wcześniej niż w 2025 roku. Fani serii BioWare muszą więc uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości. Rezygnacja z Frostbite w przypadku ME nie stanowi zaskoczenia, ponieważ panuje opinia, że engine EA DICE nie jest stworzony do gier z gatunku RPG, chociaż Dragon Age 4 będzie działał właśnie na nim. Ten tytuł zadebiutuje najwcześniej w 2023 roku, a za projekt również odpowiada BioWare.

Aktualnie możemy ogrywać Mass Effect: Legendary Edition, zbiór trzech odświeżonych odsłon o przygodach komandora Sheparda, który wydano w maju 2021 roku. Zestaw odniósł sukces i cieszy się niemałym zainteresowaniem. Ten zaskoczył nawet wydawcę Electronic Arts. EA podało, że sprzedaż przewyższyła prognozy przedpremierowe, a firma zamierza nadal rozwijać swoją kosmiczną sagę.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mass Effect 5 może zrezygnować z Frostbite na rzecz innego silnika

 0