Mercusys MR30G - router Wi-Fi AC1200 ze wsparciem dla technologii MU-MIMO

Mercusys MR30G - router Wi-Fi AC1200 ze wsparciem dla technologii MU-MIMO

Mercusys wprowadza do sprzedaży router, który docenią użytkownicy poszukujący budżetowego sprzętu do domu. Jest to urządzenie Wi-Fi AC1200 ze wsparciem dla technologii MU-MIMO.

Mercusys MR30G może pracować jako Access Point. Router działa w standardzie Wi-Fi 5 AC1200, oferując użytkownikom do 1200 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach Wi-Fi (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Urządzenie wyposażono w cztery anteny o wysokim zysku energetycznym (5dBi). Ich pracę wspiera Beamforming, czyli technologia kształtowania wiązki, umożliwiająca zlokalizowanie urządzeń łączących się z routerem i zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, uzyskując dzięki temu wysoką wydajność i stabilność połączeń.

Mercusys MR30G działa w standardzie Wi-Fi 5 AC1200, oferując użytkownikom do 1200 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach Wi-Fi (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz).

Mercusys router

Skuteczność połączeń optymalizuje technologia MU-MIMO, dzięki której router jest w stanie komunikować się z kilkoma urządzeniami klienckimi jednocześnie. MR30G wyposażono także w QoS, w efekcie można nadawać priorytety swoim urządzeniom i aplikacjom, zwiększając ich wydajność. Router posiada gigabitowy port WAN oraz dwa gigabitowe porty LAN, gwarantujące szybkie połączenia przewodowe. Wystarczy podłączyć do routera domowe urządzenie takie jak komputer, telewizor, czy konsola do gier. pozwala na utworzenie dwóch dodatkowych sieci bezprzewodowych dla gości, po jednej na każde pasmo transmisji.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy swobodnie udostępnić nasze Wi-Fi odwiedzającym nas znajomym lub rodzinie, jednocześnie chroniąc dane przechowywane w sieci lokalnej. Dzięki funkcji kontroli rodzicielskiej możliwe jest także zablokowanie treści niestosownych dla dzieci oraz wyznaczenie limitów dostępu do sieci. Konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb są niezwykle proste. Można tego dokonać przez przeglądarkę internetową. Mercusys MR30G kosztuje 110 złotych.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys MR30G - router Wi-Fi AC1200 ze wsparciem dla technologii MU-MIMO

 0