Seria AMD Radeon RX 7000 obejmować ma modele z 6 nm GPU RDNA 2

Seria AMD Radeon RX 7000 obejmować ma modele z 6 nm GPU RDNA 2

W sieci za sprawą użytkownika Twittera znanego jako Greymon55 pojawiła się niezwykle interesująca plotka na temat przyszłorocznych kart graficznych AMD, znanych jak Radeon RX 7000. Ta sugeruje, że Czerwoni w przypadku tej serii mogą odświeżyć stosowane w obecnej generacji GPU Naxi 2X.  

Jak wynika z informacji ujawnionych przez Greymon55, AMD może planować w ramach serii Radeon RX 7000 odświeżenie swoich procesorów graficznych Navi 2X przy wykorzystaniu 6 nm procesu litograficznego, aby wypełnić lukę pomiędzy modelami ze średniej półki i budżetowymi kartami. Chociaż nie padają tu żadne nazwy produktów ani procesorów graficznych, uważa się, że Navi 22 i Navi 23 mogą zostać ponownie wykorzystane w Radeonach z serii RX 7600 i niższych. Nie ma chyba większego sensu odświeżać układu graficznego Navi 21, który miałby tyle samo rdzeni co Navi 33, czyli 5120.

Jak wynika z informacji ujawnionych przez Greymon55, AMD może planować w ramach serii Radeon RX 7000 odświeżenie swoich procesorów graficznych Navi 2X przy wykorzystaniu 6 nm procesu litograficznego.

Z drugiej strony Navi 22 zawiera 2560 procesorów strumieniowych, które mogą być dobrym wyborem dla jednostek z nowej serii, takich jak Radeon RX 7500. Ten sam informator twierdził wcześniej, że seria GPU Navi 4X oparta na mikroarchitekturze RDNA4 może oferować więcej modeli GPU niż seria Navi 3X. W tej chwili spodziewane są tylko trzy procesory graficzne Navi 3X: 31, 32 i 33.

W tym momencie niewiele wiadomo o procesorach graficznych Navi 4X, rzekomo opartych na architekturze RDNA4, ale flagowy procesor graficzny Navi 41 pojawił się już w przeciekach. Tymczasem następna generacja serii Radeon ma zawierać mieszankę odświeżeń monolitycznych, opartych na MCM i obecnej generacji GPU, zakładając, że plotki są prawdziwe, co na chwilę obecną trudno jest ocenić. 

Pojawiło się kilka przecieków mówiących, że nadchodzące procesory graficzne RDNA 3 prześcigną wszystko, co NVIDIA ma do zaoferowania pod względem wydajności w ramach rasteryzacji. Wygląda na to, że AMD przejmie prowadzenie, oferując pierwsze procesory graficzne z procesorami MCM w ramach gamingowych modeli Radeon RX. Ale jednocześnie dochodzą nas słuchy, że NVIDIA również szybko przejdzie na GPU typu MCM, która zapewni ponad 3-krotny wzrost wydajności w porównaniu z procesorami graficznymi Ampere.

Karty graficzne AMD RDNA 3 mogą otrzymać wsparcie dla DisplayPort 2.0

Plotki sugerują, że seria kart graficznych Radeon RX z procesorami graficznymi AMD RDNA 3 „Navi 3X” zapewni nawet 3-krotny wzrost wydajności w porównaniu z istniejącymi kartami RDNA 2. Byłby to bardzo duży skok jakościowy, a teraz, gdy AMD oferuje już wsparcie dla takich technologii jak FSR i Raytracing, można spodziewać się bardzo gorącej rywalizacji między Czerwonymi i Zielonymi. Nie można też zapomnieć, że w przyszłym roku do walki dołączą Niebiescy, czyli Intel. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria AMD Radeon RX 7000 obejmować ma modele z 6 nm GPU RDNA 2

 0