realme GT Master i GT Master Explorer - wyciekły europejskie ceny. Będzie kolejny hit?

realme GT Master i GT Master Explorer - wyciekły europejskie ceny. Będzie kolejny hit?

Za kilka dni seria realme GT Master trafi do Europy i właśnie wyciekły ceny obu nadchodzących smartfonów na Starym Kontynencie. Z racji tego, że pojawiły się one w oficjalnym sklepie realme, możemy być pewni, że przeciek jest prawdziwy. 

I tak, realme GT Master będzie kosztować 400 euro i będzie dostępny tylko w konfiguracji 8/256 GB (z dołączoną ładowarką). Bardziej wyszukany realme GT Master Explorer kosztuje 500 euro z 12/256 GB pamięci (i ładowarką). To mniej więcej zgadza się z poprzednimi plotkami na ten temat, chociaż nie ma wersji 6/128 GB, którą sugerowały nieoficjalne doniesienia.

realme GT Master będzie kosztować 400 euro, aardziej wyszukany realme GT Master Explorer 500 euro.

 

realme GT Master i GT Master Explorer - wyciekły europejskie ceny. Będzie kolejny hit?

Oba modele wydają się dostępne tylko w szarym kolorze Voyager Grey. Oznacza to, że Europa nie otrzyma koloru morelowego. Częścią uroku GT Master Edition jest inspirowany walizkami podróżnymi design Naoto Fukasawy, wieloletniego partnera i projektanta realme. Wersja Voyager Grey ma plecy z wegańskiej skóry, a te z gładkimi plecami mają szklane panele, które w dzisiejszych czasach nie robią już na nikim wrażenia.

realme GT - test nowego zabójcy flagowców

Przypominamy, że GT Master Exploration Edition jest wyposażony w zakrzywiony panel Super AMOLED o przekątnej 6,55 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością FHD+. Zwykła wersja Master Edition powraca do płaskiego panelu o przekątnej 6,43 cala, który ponownie wykorzystuje matrycę Super AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Oba telefony zawierają również kamery do selfie o rozdzielczości 32 MP i skanery linii papilarnych pod wyświetlaczem. W wersji Exploration Edition znajdziemy moduł z głównym sensorem Sony IMX766 o rozdzielczości 50 MP ze wsparciem ze strony OIS. Ten wspierany jest przez 16 MP obiektyw ultraszerokokątny i kamerę makro o rozdzielczości 2 MP. GT Masters stawia z kolei na 64 MP jednostkę główną, obok której znajdują się 8 MP aparat szerokokątny i 2 MP makro. Pewne różnice znajdziemy też pod maską, gdyż wersję Exploration Edition oparto na SoC Snapdragon 870, podczas gdy standardowy model GT Master otrzymał Snapdragona 778G. Jeśli chodzi o baterię, w Exploration Edition mamy ogniwo o pojemności 4500 mAh, a model bazowy 4300 mAh. Oba naładujemy z mocą 65 W za pomocą dostarczonej ładowarki SuperDart.

realme GT Master i GT Master Explorer - wyciekły europejskie ceny. Będzie kolejny hit?

Warto zwrócić uwagę, że oryginalny realme GT 5G zaczyna się od 500 € (2299 zł) i że ma mocniejszy chipset Snapdragon 888. Jednak ten model (przynajmniej w Europie) ma tylko konfigurację pamięci 8/128 GB. Ponadto ma gorszy aparat, a Explorer dysponuje wyświetlaczem z certyfikatem HDR10+. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme GT Master i GT Master Explorer - wyciekły europejskie ceny. Będzie kolejny hit?

 0