Microsoft chce ulepszyć Windows 10 pod kątem gier i prosi fanów o pomoc

Microsoft chce ulepszyć Windows 10 pod kątem gier i prosi fanów o pomoc

Według licznych opinii mniej więcej od czasu debiutu Xbox One, dział Microsoftu odpowiedzialny za gaming uważniej niż wcześniej wsłuchuje się w głos społeczności, starając się wprowadzać interesujące nowości. Niestety w przypadku konsoli Zielonych przyniosło to średni efekt, gdyż sam sprzęt sprzedaje się średnio, biorąc pod uwagę osiągi konkurencyjnego PlayStation 4 (zgodnie z najnowszymi statystykami urządzenie Sony trafiło do rąk 91 milionów osób na całym świecie). Jeśli chodzi o aktualny sposób komunikacji ekipy odpowiedzialnej za Xbox z fanami, wszystko wskazuje na to, iż będzie on kontynuowany, a dodatkowo skupi się także na Windows 10, ponieważ Microsoft chce wiedzieć, w jaki sposób powinien ulepszyć wspomniany system operacyjny pod kątem gier wideo.

Microsoft poprosił użytkowników Windows 10 o zgłaszanie pomysłów, które pomogą usprawnić system pod kątem gier.

Firma poprzez Twittera wysłała do użytkowników dziesiątki prośbę, aby ci w specjalnym formularzu napisali o irytujących ich elementach najnowszej wersji okienek lub zwyczajnie zgłosili funkcje, które mogłyby przynieść korzyści pod kątem gier. Wszystkie sugestie i uwagi należy umieszczać na stronie User Voice w dziale Gaming on Windows 10. Właśnie tam gigant z Redmond przeprowadzi głosowanie pozwalające wybrać najlepsze koncepcje, które następnie zostaną wprowadzone do systemu. Skupienie się na grach nie stanowi większego zaskoczenia, ponieważ Microsoft już dawno obiecał użytkownikom Windows 10 dopracowanie flagowego produktu właśnie pod tym kątem.

Jeśli natomiast chodzi o sam Windows 10, to według danych NetMarketShare z grudnia 2018 roku, jest to najpopularniejszy system operacyjny dostępny na rynku. Po blisko czterech latach od debiutu udało mu się przegonić Windows 7, uznawane dotychczas za kultowe oprogramowanie Microsoftu. Niestety dziesiątka to oprogramowanie niepozbawione wad, zaś jej piętą achillesową jest ostatnia duża aktualizacja October 2018 Update, która swego czasu w związku z licznymi błędami uniemożliwiającymi prawidłowe działanie komputerów została czasowo wycofana z oficjalnej dystrybucji i powróciła ponownie na początku listopada. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że amerykańska korporacja lepiej dopracuje przyszłe poprawki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft chce ulepszyć Windows 10 pod kątem gier i prosi fanów o pomoc

 0