Microsoft Edge ulega awarii w losowych momentach. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu

Microsoft Edge ulega awarii w losowych momentach. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu

Po wydaniu Microsoft Edge 105 użytkownicy zauważyli, że przeglądarka internetowa ulega awarii, a także negatywnie wpływa na webowe aplikacje dostępne w systemie operacyjnym Windows 11.

Microsoft opublikował przeglądarkę Edge w wersji 105, ale jak się okazuje negatywnie wpływa ona na działanie aplikacji webowych Windowsa 11. Microsoft Edge 105.0.1343.25 został wprowadzony na stabilny kanał na początku tego tygodnia po dłuższym okresie testów. Jak wynika z dostępnej informacji, niektórzy użytkownicy doświadczają samoczynnego zamykania się przeglądarki w losowych momentach. W najgorszych przypadkach Edge 105 nie wystartuje nawet po dwukrotnych próbach otwarcia i konieczny jest restart komputera. Co ciekawe gdy Edge 105 ulega awarii, po ponownym uruchomieniu wciąż możemy przywrócić aktywne wcześniej karty.

Microsoft Edge 105 ulega awarii w losowych momentach.

Microsoft Edge

Winnym sytuacji pozostaje konflikt pomiędzy starymi a nowymi zasadami grupy. Chodzi o ExemptDomainFileTypePairsFromFileTypeDownloadWarnings zastąpionego przez ExemptFileTypeDownloadWarnings. Za całość odpowiada wpis w rejestrze systemu MetricsReportingEnabled. Przeglądarka zawiesza się tylko wtedy, gdy wpis jest obecny w systemie, więc jeśli mamy problem ze stabilnością Microsoft Edge 105, trzeba go skasować.

W tym celu:

  • Otwieramy Edytor Rejestru
  • Przechodzimy do "HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftEdge" lub "HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREPoliciesMicrosoftEdge" i wyszukujemy "MetricsReportingEnabled"
  • Usuwamy powiązane wpisy
  • Na koniec ponownie uruchamiamy urządzenie

Innym rozwiązaniem jest pobranie Edge Installer i naprawa istniejącej instalacji. Microsoft Edge 105 wprowadza kilka nowych rzeczy. Według dziennika zmian przeglądarka zawiera ulepszony tryb bezpieczeństwa z obsługą WebAssembly dla systemu x64. Użytkownicy korporacyjni będą zadowoleni z ulepszenia środowiska zarządzania listą witryn w chmurze. Dostępna jest nowa funkcja, która pozwala skonfigurować udostępnianie plików cookie między Microsoft Edge a Internet Explorerem w trybie IE. Korzystacie z Microsoft Edge? Mieliście kiedykolwiek problem z działaniem tej przeglądarki?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge ulega awarii w losowych momentach. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu

 0