Microsoft naprawił błędy Windows 10 October 2018 Update

Microsoft naprawił błędy Windows 10 October 2018 Update

W ubiegłym tygodniu po licznych zgłoszeniach Microsoft został zmuszony do wstrzymania dystrybucji Windows 10 October 2018 Update. Okazało się, że w wielu przypadkach aktualizacja powodowała znikanie osobistych plików i koniecznie było sięganie po zewnętrzne narzędzia do odzyskiwania danych, a i ta metoda nie zawsze gwarantowała powodzenie misji. Kolejnym problemem Windows 10 October 2018 okazał się konflikt z wybranymi wersjami sterownika Intel Display Audio. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Microsoft zaskakująco szybko poradził sobie jednak ze wszystkimi błędami powodowanymi przez Windows 10 October 2018 Update i je wyeliminował. Niestety, osoby liczące na możliwość ponownego pobrania październikowego update'u, muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Microsoft bardzo szybko uporał się z problemami trapiącymi Windows 10 October 2018 Update, ale z nową wersją systemu w pierwszej kolejności zapoznają się członkowie programu Insider.

Microsoft naprawił błędy Windows 10 October 2018 Update

Microsoft chcąc uniknąć następnej wpadki postanowił działać niezwykle ostrożnie, dlatego teraz aktualizacja trafiła do rąk testerów programu Insider, którzy są swego rodzaju królikami doświadczalnymi. Mają wyłapać wszelkie ewentualne błędy, a także zapewnić giganta z Redmond, że z poprawkami tym razem wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jeśli więc wchodzicie w skład użytkowników Insidera, to testową wersję systemu pobierzecie w wolnym pierścieniu aktualizacji Windows Insider, a także w ramach Release Preview. Warto zaznaczyć, że za problemami ze znikającymi plikami stała funkcja Known Folder Redirection (KFR), która w dokładnie trzech różnych sytuacjach pozwalała niespodziewanie skasować pliki właścicieli Windowsa.

Zobacz: Microsoft wstrzymał aktualizację Windows 10 October 2018 Update

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie poprawiona edycja systemu trafi do rąk wszystkich użytkowników, aczkolwiek biorąc pod uwagę fakt, jak szybko Microsoft poradził sobie z wyłapaniem szkodnika i jego naprawą, podejrzewamy, że Windows 10 October 2018 Update zostanie przywrócony w bardzo szybkim czasie. Bez wątpienia należy pochwalić amerykańską firmę za to, że chociaż według jej statystyk przytoczone błędy obejmowały niewielki odsetek użytkowników, podjęto decyzję o wstrzymaniu procesu aktualizacji i naprawie. Przy okazji przypomnijmy, że popularny producent wycofał wsparcie dla wersji Windows 10 Creators Update pochodzącej z początku 2017 roku, co jest zgodne z polityką firmy, albowiem marcowe poprawki mają maksymalnie 18-miesięczne wsparcie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft naprawił błędy Windows 10 October 2018 Update

 0