Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One

Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One

Microsoft nie produkuje już konsol z rodziny Xbox One. Ostatnie egzemplarze Xbox One X oraz Xbox One S wyjechały z fabryk w 2020 roku.

Od dłuższego czasu wiadomo, że gigant z Redmond zaprzestał wypuszczania na rynek nowych konsol Xbox One X oraz Xbox One S w wersji bez napędu. Teraz potwierdził, że w 2020 roku zakończyła się także produkcja Xboksa One S w wersji z napędem. Poprzednia generacja Xboksów zjechała z taśm produkcyjnych na dobre w okolicach premiery next-genów (ta miała miejsce w listopadzie 2020). Microsoft skupił wszystkie moce przerobowe na konstruowaniu i dostarczaniu do sklepów nowych konsol - mocniejszej Xbox Series X oraz słabszej i pozbawionej napędu, ale znacznie tańszej Xbox Series S.

Microsoft nie produkuje już poprzedniej generacji Xboksów. Jeśli chcecie kupić nowy egzemplarz konsoli, lepiej się pospieszcie.

Wygląda więc na to, że za jakiś czas na półkach sklepowych może zabraknąć nie tylko next-genów, ale także starszych modeli. O ile zakup Xboksa Series X oraz Xboksa Series S (zwłaszcza tego drugiego) wciąż jest jak najbardziej możliwy, o tyle sytuacja na rynku półprzewodników oraz wydłużenie światowych łańcuchów dostaw, spowodowane trwającą pandemią koronawirusa, może doprowadzić do tego, że konsole do gier staną się dobrem luksusowym.

O wiele trudniej kupić PlayStation 5 niż Xboksa Series X. Jednak jeżeli satysfakcjonuje nas zabawa na poprzedniej generacji, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze zdobyciem PlayStation 4. Sony obrało odmienną strategię niż Microsoft. Według nieoficjalnych doniesień, Japończycy chcą utrzymać PS4 przy życiu i w dalszym ciągu ją produkować. Wpływ na tę decyzję ma mieć między innymi wspomniana, ograniczona dostępność PS5 w sklepach. Jednak w chwili obecnej w niektórych krajach nawet zakup PS4 wiąże się z nie lada trudnościami. Jest tak na przykład w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One

 0