Microsoft publikuje aktualizację do Windowsa 10, która rozwiązuje problemy z grami i aplikacjami

Microsoft publikuje aktualizację do Windowsa 10, która rozwiązuje problemy z grami i aplikacjami

Windows 10 nie jest wolny od wad, o czym wielokrotnie się przekonaliśmy. Tych pozbawionych nie są także aktualizacje, które w teorii powinny usprawniać system operacyjny, ale w praktyce Microsoft nie raz zaliczał czasem większe, czasem mniejsze wpadki. Nie inaczej jest ze zbiorczym zestawem KB4598291, który jak informowaliśmy powoduje nie tylko problemy z samą instalacją, ale przy okazji może uniemożliwić odpalenie gier. Całość psuje bowiem tytuły oparte na DirectPlay m.in. World of Warcraft. Producent opublikował kolejny update oznaczony numerem KB4601382 mający usunąć problem zamykających się aplikacji, nieprawidłowo działających gier czy problemów z monitorami wspierającymi HDR. Opcjonalna łatka trafiła do Windows Update 24 lutego.

Microsoft opublikował aktualizację rozwiązującą problem m.in. z działaniem gier w Windows 10.

Microsoft publikuje aktualizację do Windowsa 10, która rozwiązuje problemy z grami i aplikacjami

Zgodnie z tym, co pisaliśmy w przypadku gdy ktoś cierpi na samoczynnie zamykające się programy, ta aktualizacja powinna być lekarstwem. Ponadto uporano się z kłopotem renderowania gier. Poprawiono też działanie usługi WinHTT czy przygotowano OS na definitywne uśmiercenie wtyczki Adobe Flash Player. Dodatkowo rozwiązano kwestię niemożności odpalenia aplikacji Win32 z wiersza poleceń czy kłopot z działaniem plików wideo, chociaż programiści nadal analizują błąd uniemożliwiający odtwarzanie materiałów w przeglądarkach internetowych Microsoft Edge oraz Google Chrome. Jest to opcjonalna łatka dedykowana konkretnej grupie odbiorców, jeżeli gry czy oprogramowanie funkcjonuje prawidłowo można ją na ten moment spokojnie pominąć.

Windows 10 wzbogaci się o parę nowych funkcji. Przede wszystkim zmianie ulegnie menu Start. W praktyce pływający element zostanie oderwany od paska zadań, a w dawnym miejscu pojawi się widoczna przerwa. Oczywiście drobne poprawki tudzież modyfikacje warstwy wizualnej są przeprowadzane co pewien czas, aczkolwiek tym razem są one gruntowne, a nowy interfejs będzie całkowicie bazował na Microsoft Fluent Design i WinUI.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft publikuje aktualizację do Windowsa 10, która rozwiązuje problemy z grami i aplikacjami

 0