Microsoft wchodzi na rynek gamingowych laptopów. Nadchodzi Surface Gaming

Microsoft wchodzi na rynek gamingowych laptopów. Nadchodzi Surface Gaming

Rodzina urządzeń Surface od Microsoftu jest dostępna w przeróżnych opcjach, od standardowych laptopów po wersje Pro i Studio, ale wygląda na to, że firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego notebooka Surface przeznaczonego dla graczy.

Prime Gaming ujawniło specyfikację nadchodzącego laptopa Microsoft Surface Gaming i urządzenie zapowiada się na wysokiej klasy sprzęt dla graczy. Firma do tej pory koncentrowała się głównie na cienkich i lekkich urządzeniach dla twórców treści, ale to się wkrótce zmieni za sprawą Surface Gaming.

Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego notebooka Surface przeznaczonego dla graczy.

Microsoft wchodzi na rynek gamingowych laptopów. Nadchodzi Surface Gaming

Wracając do wspomnianych specyfikacji, laptop Microsoft Surface Gaming będzie miał 16-calowy wyświetlacz PixelSense Flow Display o rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli, częstotliwości odświeżania 165 Hz i obsłudze Dolby Vision. Ponadto jego obudowa mierzyć będzie niecałe 20 mm grubości, co jak na tej klasy sprzęt uznać trzeba za bardzo smukłą konstrukcję. 

Jeśli chodzi o podzespoły kryjące się pod maską, do wyboru otrzymujemy 14-rdzeniowy procesor Intel Core i7-12700H lub 12-rdzeniowy procesor Core i5-12500H - oba należą do aktualnej serii Intel Alder Lake (12. generacja). CPU może skonfigurować z 16 GB lub do 32 GB pamięci LPDDR4x. Jeśli zaś chodzi o karty graficzne, to modele Core i7 można będzie sparować nawet z GeForcem RTX 3070 Ti 8 GB, podczas gdy wersje z Core i5 będą dostarczane z GeForcem RTX 3050 Ti 4 GB.

Pozostała część specyfikacji obejmuje wymienny dysk SSD o pojemności od 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB. Jeśli chodzi o żywotność baterii, laptop Microsoft Surface Gaming z Core i7 ma działać do 15 godzin przy typowym użytkowaniu, podczas gdy opcja Core i5 może wytrzymać do 16 godzin. Nie zabraknie także szeregu złączy, takich jak trzy porty USB 4.0/Thunderbolt 4 Type-C, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i port Surface Connect. Otrzymamy również wsparcie dla WiFi 6 i BT v5.1.

Obudowa ma konstrukcję wykonaną z magnezu i aluminium, a jeśli chodzi o opcje kolorystyczne, to wybierać możemy między wariantem platynowym lub matowym czarnym. Ponieważ laptop jest skierowany do graczy, posiada preinstalowaną aplikację Xbox i przy zakupie otrzymujemy miesięczny pakiet Xbox Game Pass Ultimate. Nie wiemy jeszcze nic na temat cen czy dostępności, ale spodziewamy się, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku lub na CES 2023.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wchodzi na rynek gamingowych laptopów. Nadchodzi Surface Gaming

 0