Microsoft: Xbox Series X i S to jedyne konsole wykorzystujące pełne wsparcie architektury RDNA 2

Microsoft: Xbox Series X i S to jedyne konsole wykorzystujące pełne wsparcie architektury RDNA 2

Zaraz po ogłoszeniu mocno wyczekiwanych kart graficznych z serii Radeon RX 6000 przez AMD, Microsoft opublikował wpis na swoim blogu Xbox Wire, którego autorami są odpowiedzialny za kwestie techniczne Andrew Goossen i dyrektor ds. zarządzania programem Jason Ronald. Autorzy w artykule pogratulowali AMD nowych produktów, ale wykorzystali też tę sytuację, by podkreślić, że konsole Xbox Series X i S to jedyne next-geny, które w pełni wspierają możliwości architektury RDNA 2 od Czerwonych, która napędza nie tylko grafiki Radeon RX 6000, ale właśnie GPU w nowych Xboxach i PlayStation 5. Na blogu pada zdanie „Xbox Series X|S to jedyne konsole nowej generacji z pełnym sprzętowym wsparciem dla wszystkim możliwości RDNA 2, które AMD dziś zaprezentowało”. Jest to oczywiście pstryczek w nos Sony i jego PS5.

Xbox Series X|S to jedyne konsole nowej generacji z pełnym sprzętowym wsparciem dla wszystkim możliwości RDNA 2

Autorzy artykułu nie zdradzają jednak konkretnie jakie funkcje architektury RDNA 2 będą dostępne wyłącznie na nowych konsolach giganta z Redmond. Możemy tu więc domyślać się, że chodzi m.in.o technologię Variable Rate Shading (VRS), o której dotychczas japoński producent nigdy nie wspominał w kontekście swojego next-gena. Niewykluczone jest jednak, że PS5 korzystać będzie z podobnej funkcjonalności, ale Sony opracowało własne, autorskie rozwiązanie, zamiast bazować na domyślnym od AMD. Zapewne wszystkie szczegóły poznamy dopiero po premierze next-genów, kiedy te będą ze sobą bezpośrednio porównywane. 

AMD oficjalnie zaprezentowało Radeony RX 6000. Co oferuje Big Navi?

Rąbka tajemnicy na temat tego jak Microsoft współpracował z AMD nad implementacją RDNA 2 w konsolach Xbox Series X i S może również uchylić Jason Ronald, który jeszcze w tym tygodniu będzie gościem podcastu Majora Nelsona. Jeśli dowiemy się czegoś nowego, na pewno Was o tym poinformujemy. Tymczasem przypominamy, że nowa generacja zadebiutuje już 10 listopada wraz z premierą konsol Xbox Series X i S. PlayStation 5 zadebiutuje na naszym rynku 19 listopada. Jeśli wciąż nie wiecie, na którą konsolę się zdecydować, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft: Xbox Series X i S to jedyne konsole wykorzystujące pełne wsparcie architektury RDNA 2

 0