Microsoft zmienił zdanie. Kontrowersyjna funkcja Windowsa nie będzie dostępna na premierę Copilot+

Microsoft zmienił zdanie. Kontrowersyjna funkcja Windowsa nie będzie dostępna na premierę Copilot+

Microsoft ogłosił, że funkcja Recall nie będzie dostępna na komputerach Copilot+ w memencie ich premiery. Firma zdecydowała, że w pierwszej kolejności Recall zostanie udostępniony jako wersja zapoznawcza w ramach programu Windows Insider.

Microsoft przygotował ciekawą, choć budzącą obawy funkcję AI. Chodzi o Recall, który dostępny będzie w systemie Windows na komputerach klasy Copilot+ PC. Funkcja ta działa w tle wykonując co jakiś czas migawki, które są zrzutami ekranu naszych działań. Dzięki nim możliwe jest później cofnięcie się do wykonanych przez nas czynności, aby wyciągnąć z nich potrzebne informacje. Brzmi jak coś, co może ułatwić pracę, jednak wielu obawia się o prywatność swoich danych.

Recall nie zostanie częścią kompilacji Windowsa 11, która będzie dostępna na pierwszych komputerach Copilot+ mających pojawić się na rynku już 18 czerwca.

Jak się teraz okazuje, Microsoft zmienił zdanie w kwestii dostępności tej funkcji. Recall nie zostanie częścią kompilacji Windowsa 11, która będzie dostępna na pierwszych komputerach Copilot+ mających pojawić się na rynku już 18 czerwca. Zamiast tego w nadchodzących tygodniach Recall ma być dostępny jako wersja zapoznawcza w programie Windows Insider.

Wychodzi zatem na to, że jedna z najważniejszych funkcji AI dla komputerów Copilot+ nie będzie dostępna na premierę. Kiedy jednak Microsoft zdecyduje się na publiczne wypuszczeni Recall? Tego niestety nie wiemy. Ciekawostką w temacie Recall jest to, że niedawno pewien deweloper z powodzeniem uruchomił tę funkcję na obecnie dostępnym sprzęcie Arm64, a nie na platformie Snapdragon X Elite.

Komputery Copilot+ zaoferuje jeszcze kilka innych nowości, w tym również ciekawy dodatek do aplikacji Paint. Podstawowy edytor grafiki systemu Windows otrzyma funkcję znaną jako Cocreator, która bazuje na modelu DALL-E 3 od OpenAI. Pozwoli ona na tworzenie grafiki za pomocą sztucznej inteligencji, która będzie generować obrazy na podstawie podpowiedzi tekstowych oraz szkiców stworzonych przez użytkownika. Microsoft ostatnio podał nawet wymagania, które trzeba spełnić, aby móc korzystać z Paint Cocreator.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zmienił zdanie. Kontrowersyjna funkcja Windowsa nie będzie dostępna na premierę Copilot+

 0