Elden Ring ukończone w niespełna 13 minut. Absolutny rekord świata

Elden Ring ukończone w niespełna 13 minut. Absolutny rekord świata

Speedrunner o pseudonimie Mitchriz ponownie ustanowił rekord. Tym razem w Elden Ring.

Elden Ring to najobszerniejsza jak dotąd gra studia From Software. Japończycy po raz pierwszy zdecydowali się osadzić wylansowaną przez siebie formułę soulslike w otwartym świecie. W efekcie otrzymaliśmy przygodę na dobre pięćdziesiąt godzin minimum. Jednak jeśli komuś się bardzo spieszy, może dotrzeć do napisów końcowych w... 12 minut i 32 sekund. Tyle czasu zajęło to speedrunnerowi o pseudonimie Mitchriz. Jego wyczyn można obejrzeć od pierwszej aż do ostatniej sekundy na YouTubie. Choć gracz wykorzystał do osiągnięcia swojego wyniku błędy gry, i tak zrobił niemałe wrażenie na społeczności.

Speedrunner o pseudonimie Mitchriz ukończył Elden Ring w ciągu 12 minut i 32 sekund. Czy ktoś kiedykolwiek pobije ten rekord?

To, że Mitchriz zrobił użytek z błędów popełnionych przez programistów, absolutnie nie dyskredytuje jego dokonania. Speedrunnerzy przeważnie wykorzystują skróty, furtki i luki, które trafiły do gry w sposób nieplanowany. W przypadku Elden Ring pomocna okazała się metoda nazwana przez graczy The Zip, pozwalająca wystrzelić głównego bohatera w powietrze i tym samym przemieścić go błyskawicznie do innej lokacji. W ten sposób Mitchriz pominął prawie wszystkie starcia z bossami. Stoczył tylko jedno.

Mitchriz to postać doskonale znana społeczności miłośników gier From Software. W przeszłości niejednokrotnie popisywał się niesamowitymi wynikami. Chyba najbardziej spektakularne było ukończenie Sekiro: Shadows Die Twice w ciągu niespełna dwóch godzin... z zasłoniętymi oczami. Warto nadmienić, że czas, w jakim Mitchriz ukończył Elden Ring, był najkrótszym spośród rekordów we wszystkich odsłonach cyklu Dark Souls. Jednak sam twierdzi, że 12 minut i 32 sekund to wynik, który można jeszcze poprawić. Nie zdziwimy się, jeśli w przyszłości sztuki tej dokona... on sam.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elden Ring ukończone w niespełna 13 minut. Absolutny rekord świata

 0