MIUI 14. Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery nakładki systemowej

MIUI 14. Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery nakładki systemowej

Xiaomi pracuje nad nową wersją nakładki systemowej, która będzie dedykowana Androidowi 13. Wiemy, kiedy prawdopodobnie pojawi się oprogramowanie od producenta smartfonów.

Finalna edycja Androida 13 ma być wdrażana stopniowo od przyszłego miesiąca. Producenci smartfonów powoli przygotowują swoje nakładki i jednym z nich jest Xiaomi. Wiemy kiedy, powinno zadebiutować MIUI 14. Wydarzenie to zbiegnie się z debiutem Androida 13, a więc nastąpi również w sierpniu. Wzmiankę o nakładce dostrzeżono w kodzie źródłowym niektórych aplikacji i wynika z niej, iż firma prowadzi testy wczesnej wersji MIUI 14 na wybranych smartfonach. Wiemy z całą pewnością, że MIUI 14 otrzymają telefony z serii Xiaomi 13 i Xiaomi 12.

MIUI 14 ma zostać zaprezentowany w sierpniu.

MIUI 14

Oczywiście aktualizacja zostanie przygotowana też z myślą o tańszych modelach, ale na listę musimy jeszcze poczekać. Warto wspomnieć, że wciąż nie każdy sprzęt Xiaomi przesiadł się na MIUI 13 i zapewne nigdy nie doczekamy się nadejścia MIUI 13.5. "nuwa" i "fuxi" o których wspomina się w odniesieniu do MIUI 14 są nazwami smartfonów z serii Xiaomi 13. Flagowe telefony zadebiutują w listopadzie 2022 roku i dostaną topową specyfikację. Na pokładzie znajdzie się wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 oraz szybkie ładowanie 100 W.

Do tego wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości 2K, z częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz. Mówi się, iż będzie to panel Samsunga nowej generacji E6. Cóż są to nieoficjalnie informacje dlatego radzimy podchodzić do nich z dystansem czekając na ewentualną oficjalną prezentację MIUI 14 w sierpniu. Pozostaje także mieć nadzieję, że Xiaomi szybko wprowadzi MIUI 13 do wszystkich smartfonów, które powinny ją dostać.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MIUI 14. Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery nakładki systemowej

 0