Moc w ciszy - gamingowy komputer, którego (prawie) nie usłyszysz

Moc w ciszy - gamingowy komputer, którego (prawie) nie usłyszysz

Wymagające gry lub programy zmuszają komputery do ponadprzeciętnego wysiłku. Wraz z tym rośnie temperatura poszczególnych podzespołów, co nie wpływa pozytywnie na wydajność, a wręcz ryzykujemy uszkodzeniem sprzętu. Dlatego też ważne jest odpowiednie odprowadzanie ciepła z komponentów i obudowy. Często jednak nieodpowiednio dobrana obudowa oraz chłodzenie powoduje, że podczas grania w najnowsze gry, słychać wyraźnie szum pracujących wentylatorów "walczących” z nadmiarem ciepła. Na szczęście, można uniknąć takich sytuacji dobierając odpowiednie komponenty.

MSI MEG Coreliquid S360

MSI MPG Quietude 100S to obudowa, w której zastosowano trzy panele wygłuszające wykonane z pianki tłumiącej hałas umieszczone na froncie, u góry i całym jednym boku obudowy. Ponadto, na tylnym panelu zainstalowano fabrycznie wentylator MSI MEG Silent Gale P12, który dzięki łożysku hydrodynamicznemu, łopatkom wykonanym z polimeru LCP oraz antywibracyjnym uszczelkom działa prawie bezgłośnie. Na górze obudowy znajduje się panel przycisków i złącz. Na obudowanie znajdziemy też gniazdo 3,5 mm typu jack do wpięcia słuchawek i mikrofonu, a także złącza USB – w tym 2x USB 3.2 Gen 1 Typu A i 1x USB 3.2 Gen 2 Typu C. Znajduje się tu również trzystopniowa regulacja prędkości działania wentylatora. W zależności od potrzeb można wybrać prędkość obrotową na wartość 100%, 70%, lub 0%. MSI MPG QUIETUDE 100S obsłuży wszystkie współczesne standardy płyt głównych - Mini-ITX, Micro-ATX, ATX i E-ATX. We wnętrzu zmieści się karta graficzna o długości do 380 mm.

Moc w ciszy - gamingowy komputer, którego (prawie) nie usłyszysz

Cięższe konstrukcje będą zamontowane stabilnie dzięki specjalnemu wspornikowi. MPG QUIETUDE 100S pomieści siedem wentylatorów o średnicy 120 mm. Stawiając na chłodzenie wodne, dostajemy swobodę decyzji co do wielkości radiatora - od 120 do 360 mm. W bloku wodnym wyposażonym w 2,4-calowy wyświetlacz, zastosowano wentylator o średnicy 60 mm. Za pomocą zabezpieczonych przed wyciekiem i skraplaniem wilgoci rurek, ciecz trafia do radiatora, gdzie za rozpraszanie odpowiadają trzy wentylatory MSI MEG Silent Gale P12. Pełną kontrolę nad działaniem układu chłodzącego sprawujemy za pomocą oprogramowania MSI Center. System chłodzenia wodnego MSI MEG Coreliquid S360 można bez problemu zainstalować na płytach głównych obsługujących procesory AMD i Intel.

MSI MAG B560 Torpedo & Tomahawk WIFI

Płyty główne MSI MAG B560 Torpedo i MAG B560 Tomahawk WIFI wyposażone w gniazda LGA 1200 to urządzenia dedykowane pod procesory 10. i 11. generacji Intel Core. Zastosowano w nich komponenty zasilania oraz rozbudowane układy chłodzenia składające się m.in. z radiatorów, ciepłowodów i podkładek termicznych o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 7W/mK. MSI MAG B560 obsługują pamięci DDR4, które poddane podkręceniu mogą działać z taktowaniem aż do 5066 MHz. Złącza Lightning M.2 oraz Lightning USB 20G, które dzięki zastosowaniu kontrolera USB 3.2 Gen2x2 pozwalają na transfer poprzez port USB-C z prędkością dochodzącą nawet do 20 Gb/s.

Moc w ciszy - gamingowy komputer, którego (prawie) nie usłyszysz

Dodatkowo w modelu MAG B560 Tomahawk WIFI znajduje się opcja łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6E, które działając w paśmie 6 GHz może zapewnić prędkość transmisji dochodzącą do 2400 Mb/s. Aktualnie trwa promocja, w której kupując wybrane produkty MSI tj. płyty główne, obudowy, zasilacze, czy fotele gamingowe, można zdobyć do 640 złotych zwrotu gotówki. Akcja Cash Back trwa do 30 listopada 2021 roku. Szczegóły promocji oraz dokładna lista produktów znajduje się na tej stronie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moc w ciszy - gamingowy komputer, którego (prawie) nie usłyszysz

 0