Modder wypuścił kartę GeForce RTX 2060 z pamięcią 12 GB dwa tygodnie wcześniej niż NVIDIA

Modder wypuścił kartę GeForce RTX 2060 z pamięcią 12 GB dwa tygodnie wcześniej niż NVIDIA

VIK to modder, który zasłynął dokładaniem pamięci do kart graficznych GeForce. Tym razem na warsztat wziął RTX 2060, tworząc wariant z 12 GB pamięci na dwa tygodnie przed oficjalną premierą takiego samego układu.

VIK już wcześniej dokonywał udanych modyfikacji ilości pamięci na kartach graficznych. Z powodzeniem przerobił kartę GeForce RTX 3070 na wariant z 16 GB pamięci. Zwiększył też ilość VRAM w modelu RTX 2080 Ti z 11 do 22 GB. Teraz na warsztat wziął starszego TU106 w postawi RTX 2060, który w oryginale ma 6 GB pamięci. NVIDIA zapowiadała wypuszczenie odświeżonego Turinga z podwojoną ilością VRAM, ale na dwa tygodnie przed oficjalnym ujawnieniem VIK pokazał swoją wersję.

Dwa tygodnie przed oficjalną premierą karty RTX 2060 z podwojoną ilością pamięci, rosyjski modder pokazał swoją wersję.

Zmodyfikowana karta jest poprawnie rozpoznawana przez oprogramowanie takie jak GPU-Z, gdzie widać 12288 MB pamięci. Układ jest w pełni funkcjonalny, poza małym problemem w postaci okazjonalnych czarnych ekranów, które łatwo rozwiązać przełączając GPU w tryb wydajności w NVIDIA Control Panel 3D. Analogiczne sytuacje widoczne były przy okazji poprzednich modyfikacji. W oryginale RTX 2060 posiada 6 GB pamięci na 192-szynie o prędkości 14 Gb/s. VIK uzyskał taką samą pamięć, jednak o dwukrotnie większej pojemności ma moduł.

Zmodyfikowana karta została przetestowana pod względem wydajności w kopaniu kryptowalut, jednak nie widać tu było żadnego wzrostu wydajności względem oryginału. Nie wiadomo jak będzie w przypadku gier, ale karta trafiła już na testy do jednego z rosyjskich serwisów, co może nam dostarczyć nieco informacji przed oficjalną premierą. NVIDIA rzekomo ujawni odświeżony układ RTX 2060 z 12 GB pamięci już 7 grudnia. Nie wiadomo, czy karta otrzyma jakiekolwiek inne zmiany, poza zwiększoną ilością pamięci.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Modder wypuścił kartę GeForce RTX 2060 z pamięcią 12 GB dwa tygodnie wcześniej niż NVIDIA

 0