Cooler Master planuje wypuścić kolejne monitory dla graczy - kiedy można się ich spodziewać?

Cooler Master planuje wypuścić kolejne monitory dla graczy - kiedy można się ich spodziewać?

Cooler Master i monitory? Tak, jak najbardziej – i to nie byle jakie. Producent ma w planach do końca roku wypuścić cztery nowe modele monitorów dla graczy, czyli z wysokim odświeżaniem. Cooler Master będzie do tego celu wykorzystywał panele AU Optronics, BOE oraz CSOT i poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących ich najnowszych produktów.

W przyszłej ofercie znajdziemy panele o przekątnej od 27 do 34 cali, w proporcjach zarówno 16:9, jak i ultrapanoramicznych oraz rozdzielczości Full HD, QHD (1440P) oraz WQHD (1440p). Dotychczas mogliśmy spotkać tylko dwa wyświetlacze w portfolio znanego producenta – GM34-CW oraz GM27-CF, co tylko pokazuje, że firma nie zamierza na tym poprzestać. Pierwszą nowością będzie GM27-CFX. Jest to monitor o przekątnej 27”, rozdzielczości Full HD (1920x1080), z 8-bitowym panelem VA od CSOT (bez FRC), z krzywizną 1500R i kontrastem na poziomie 4000:1. Odświeżanie ustalone zostało na 240 Hz, a w połączeniu z 1-milisekundowym czasem reakcji (MPRT) i jasnością 300 nitów, może być prawdziwą gratką dla fanów wszelkiego rodzaju sieciowych strzelanek. Oczywiście jak na gamingowy monitor przystało, nie zabrakło synchronizacji obrazu Adaptive Sync, choć nie mamy informacji o tym, czy monitor znajdzie się na liście kompatybilnych urządzeń z NVIDIA G-Sync. Ostatnią kwestią będzie pokrycie kolorów, ale producent podaje tylko jedną zmienną – DCI-P3 na poziomie 90%.

Drugą nowością jest GM34-CWQ. Zastosowano w nim 8-bitowy panel VA od CSOT o rozdzielczości UWQHD (3440x1440), krzywiźnie 1500R, jasności 350 nitów oraz odświeżaniu na poziomie 144 Hz. Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, opisywany tu sprzęt odznacza się 1-milisekundowym czasem reakcji (MPRT) oraz pokryciem przestrzeni DCI-P3 na poziomie 90%. Producent dodał przypis, który mówi, że GM34-CWQ jest „DisplayHDR400 Ready”, co przy typowej jasności na poziomie właśnie 350cd/m2 może być niezłym dodatkiem. Oczywiście monitor wspiera także synchronizację obrazu Adaptive Sync.

Źródło: Guru3D

Trzecim nowym monitorem jest GM32-FQS ARGB. Monitor korzysta z 8-bitowego (z FRC) panelu IPS znanego producenta AU Optronics. Wyświetlacz jest płaski, o rozdzielczości QHD (2560x1440) i przekątnej 27” z kontrastem typowym dla tej technologii – 1000:1. Odznacza się odświeżaniem 165 Hz, przy zachowaniu 300 nitów jasności, pokryciem DCI-P3 na poziomie 90% i czasem reakcji 1 ms (MPRT i GtG). Tutaj producent wyraźnie podaje, że urządzenie posiada certyfikat DisplayHDR 10 oraz jest zgodny z FreeSync Premium oraz G-Sync. Gratką dla fanów światełek będzie także fakt, że monitor ma podświetlenie – choć według CM, tylko fioletowe.

Ostatni na liście jest CMI-GM32-FQ. Płaski wyświetlacz IPS z panelem 8 bit od BOE Technology. Rozdzielczość monitora ustalona została na QHD, czyli 2560x1440 pikseli, a odświeżanie na poziomie 165 Hz przy zachowaniu 1-milisekundowego czasu reakcji (MPRT i GtG). Typowa jasność monitora wynosi 400 nitów, co przy zachowaniu kontrastu 1200:1, powinno przynieść zadowalające rezultaty. Pokrycie przestrzeni DCI-P3 jest najwyższe ze wszystkich prezentowanych tu modeli i wynosi 95%. Tak jak w przypadku poprzedniego monitora, także i tu mamy do czynienia z technologią synchronizacji obrazu FreeSync Premium oraz G-Sync oraz fioletowym podświetleniem.

Nie wiadomo jak w testach wypadną omawiane monitory i czy będą należeć do kategorii produktów opłacalnych. Czas pokaże. Bolączką na dziś jest brak informacji dotyczących cen i to, że żaden z wyżej prezentowanych modeli nie został wyposażony w HDMI 2.1. To może przekreślić jakiekolwiek szanse w oczach wielu użytkowników na całym świecie. A Wy z jakiego monitora aktualnie korzystacie?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cooler Master planuje wypuścić kolejne monitory dla graczy - kiedy można się ich spodziewać?

 0