Mozilla wstrzymuje wsparcie w kryptowalutach, by nie szkodzić środowisku

Mozilla wstrzymuje wsparcie w kryptowalutach, by nie szkodzić środowisku

Mozilla to fundacja non-profit oparta na wsparciu ze strony społeczności. Każdy z nas może przelać twórcom Firefoxa wybraną kwotę pieniędzy, a jednym ze sposobów wsparcia było przekazanie darowizny w formie kryptowalut. Organizacja postanowiła jednak wstrzymać tę metodę transakcji.

Kryptowaluty przeżywają na świecie prawdziwy boom i ów środek płatniczy wykorzystywała także Mozilla jako formę wsparcia. Producent odpowiedzialny za przeglądarkę internetową Firefox i klienta pocztowego Thunderbird zdecydował jednak o wstrzymaniu przyjmowania darowizn w kryptowalutach. W opublikowanym komunikacie przyznano, że fundacja analizuje obecnie swoją politykę klimatyczną i to czy wsparcie w kryptowalutach pozostaje z nią zgodne. Mozilla przyznała, że wpływ na decyzję o wstrzymaniu wpłat jest klimat w tym szkodliwy wpływ na środowisko, co akurat wkomponowuje się w głosy grup proekologicznych uważających, iż wydobywanie wirtualnej waluty zużywa za dużo energii elektrycznej.

Mozilla wstrzymała darowizny w kryptowalutach, gdyż nie chce szkodzić środowisku.

Mozilla niedawno przypomniała, że przyjmuje dotacje w kryptowalutach, zaś komunikat spotkał się z krytyką różnych środowisk i twórców związanych dawniej z fundacją. Na liście jest Jamie Zawinski, który przestał pracować dla fundacji w 1999 roku, ale postanowił skrytykować jej działanie. "Wszyscy zaangażowani w projekt powinni być zawstydzeni faktem nawiązania współpracy z podpalaczami planety" - napisał Zawinski na Twitterze. Peter Linss, który stworzył Gecko silnik przeglądarki internetowej o otwartym kodzie źródłowym obsługujący standardy Internetowe rekomendowane przez W3C, z którego korzysta Firefox, negatywnie odniósł się do przyjmowania przez Mozille darowizn w kryptowalutach.

Tymczasem Bitcoin po rekordowym dla siebie roku 2021 złapał zadyszkę i jak wynika z dostępnej informacji w piątek jego wartość spadła o 5% i był notowany poniżej 41 tysięcy. Jest to najgorszy wynik od września, z kolei spadek ma miejsce po rekordowej wycenie w listopadzie ubiegłego roku. Podobno na moce wydobywcze Bitcoina wpływ ma sytuacja w Kazachstanie, gdzie w wyniku antyrządowych protestów podjęto decyzję o odłączeniu dostępu do sieci. Kolejny Etherum staniał o 8%.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mozilla wstrzymuje wsparcie w kryptowalutach, by nie szkodzić środowisku

 0