MSI Arc A380 - niskoprofilową kartę umieszczono w gotowcu i przetestowano w 3DMarku

MSI Arc A380 - niskoprofilową kartę umieszczono w gotowcu i przetestowano w 3DMarku

Na jednym z zagranicznych portali pojawił się gotowy zestaw komputerowy DAIV Z3-A380, który zawiera kartę graficzną MSI Intel Arc A380. Dokładniej mówiąc jest to niskoprofilowa konstrukcja pozbawiona dodatkowych złącz zasilania i wyposażona w 2-wentylatorowy system chłodzenia. Udostępnione zostały również test w W 3DMark Firestike i TimeSpy, które pokazują, że komputer wyposażony w procesor graficzny Intela jest odpowiednio o 10% i 39% szybszy od jednostki z kartą NVIDIA GeForce GTX 1650.

Mimo, że karty graficzne Intela nie są jeszcze dostępne na światowym rynku, chińscy producenci oferują nawet gotowe zestawy komputerowe, wyposażone w procesory graficzne z serii Arc. Jednym z nich jest model DAIV Z3-A380, na który natknął się portal VideoCardz. We wnętrzu tego komputera, jak sama nazwa wskazuje, umieszczono kartę Intel Arc A380. Dokładniej mówiąc, na pokładzie odnajdziemy niereferencyjną wersję od MSI w niskorpofilowym wydaniu. Konstrukcja nie posiada żadnych dodatkowych złącz zasilania, a za chłodzenie odpowiada niewielki radiator z parą wentylatorów. Mimo to karta zajmuje w obudowie 2 sloty. Jeśli chodzi o wyjścia obrazu, to MSI wyposażyło tę wersję Arc A380 w pojedyncze złącze DisplayPort oraz HDMI. Nie udostępniono niestety informacji o ich standardzie.

Jeden z zagranicznych serwisów udostępnił informacje na temat gotowego zestawu komputerowego z kartą MSI Intel Arc A380. Opublikowane wyniki benchmarków pokazują, że budżetowa propozycja niebieskich jest w stanie wyprzedzić GeForce'a GTX 1650.

DAIV Z3-A380

Komputer DAIV Z3-A380
Źródło: ITmedia

 
DAIV Z3-A380

Komputer DAIV Z3-A380
Źródło: ITmedia

 

Niskoprofilowa propozycja MSI działa domyślnie z zegarem boost rdzenia na poziomie 2450 MHz oraz pamięcią 1937 MHz. Karta dysponuje 6 GB GDDR6 96-bit. Firma pokusiła się nawet na przeprowadzenie testów w 3DMark Firestike oraz TimeSpy i udostępnienie wyników. Komputer wyposażony w MSI Arc A380 porównano z gotowcem DAIV 4N, wewnątrz którego zamontowano GeForce'a GTX 1650.

MSI Intel Arc A380 w 3DMark

Źródło: ITmedia

 

Propozycja Intela jest odpowiednio o o 10% i 39% szybsza. Rezultaty może nie są imponujące, jednak komputery przeznaczone są raczej do zadań biurowych, a nie do gier. Warto na koniec wspomnieć, że na pokładzie DAIV Z3-A380 odnajdziemy procesor Intel Core i7-12700 i 32 GB pamięci DDR4. Bardzo możliwe, że po globalnej premierze serii Arc, podobne konstrukcje MSI zagoszczą również na naszym rynku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Arc A380 - niskoprofilową kartę umieszczono w gotowcu i przetestowano w 3DMarku

 0