MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless - test flagowej myszki w bezprzewodowym wydaniu

MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless - test flagowej myszki w bezprzewodowym wydaniu

Oprogramowanie i podświetlenie

MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless wspierane jest również przez oprogramowanie MSI Center. Pozwala ono na zmianę podstawowych parametrów takich jak wartość LOD (dwa tryby: niski i wysoki), częstotliwość próbkowania i kontrolę czułości sensora w zakresie od 100 do 26000 DPI, ze skokami co 100 DPI. Ponadto do dyspozycji mamy też opcję tworzenia własnych makr, możliwość przypisywania pięciu przycisków oraz tworzenia i zapisywania własnych profili. Jak można było się spodziewać, gryzoń wspiera autorską technologię Mystic Light, pozwalającą na szeroki stopień customizacji podświetlenia, wykorzystując przy tym całą paletę barw RGB i efektów. W praktyce podświetlane logo ze smokiem i boczne panele prezentują się bardzo ładnie, przejścia między kolorami są płynne, a same barwy żywe. Całość jest równomiernie oświetlona oraz nie występuje tu tzw. efekt migotania.

Jeśli chodzi o ciekawsze opcje w oprogramowaniu, to wspomnieć należy do Motion Sync. Gdy ten tryb jest wyłączony (domyślnie), sensor dostosowuje szybkość odczytu w zależności od potrzeb. Po włączeniu czujnik będzie skanować, przetwarzać i synchronizować najnowsze dane z szybkością próbkowania USB, co owocować ma tym, że zawsze mamy najświeższe dane o śledzeniu.  MSI Speedshift to z kolei nowa funkcja, która pozwala wybierać między precyzją a oszczędzaniem baterii. Mamy tu trzy stopnie, gdzie Gear I przeznaczony jest do codziennego użytku, Gear II do grania (dla większości graczy) oraz Gear III dla graczy stosujących ekstremalne mikroruchy, którzy wyczuleni są na wszelkie, nawet najdrobniejsze odchylenia. Warto odnotować, że czasem MSI Center dawało się we znaki, bo bardzo długo zapisywało nasze ustawienia, ale na potrzeby testy otrzymaliśmy wersję betę, więc zrzucamy to na karb niefinalnego oprogramowania.

Łączność bezprzewodowa i bateria

Bezprzewodowy wariant CLUTCH GM51 Lightweight otrzymał trzy różne typy połączeń. Możemy skorzystać z technologii bezprzewodowej 2,4 GHz MSI Swift Speed o niskim opóźnieniu, połączenia Bluetooth, a także przewodowego. Mysz obsługuje również dwa zaawansowane sposoby ładowania, w tym MSI Snap Charging (przewodowe), które oferuje 3-krotnie szybsze ładowanie oraz przez dostępną w zestawie stację dokującą MSI Charging Dock. Mysz jest wyposażona w akumulator o pojemności 550 mAh, przez co zdaniem producenta osiąga do 150 godzin pracy na jednym ładowaniu, jeśli korzystamy z bezprzewodowego połączenia 2.4G MSI Swift Speed. Warto też wspomnieć, że korzystając ze Swift Speed nie mieliśmy żadnych problemów z łącznością, a jak przystało na topową mysz bezprzewodową, nie odczuwaliśmy też żadnych opóźnień. Bluetooth także działał bezproblemowo, choć tu w przypadku bardzo wrażliwych użytkowników w grach minimalny lag może być już wyczuwalny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless - test flagowej myszki w bezprzewodowym wydaniu

 0