MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless - test flagowej myszki w bezprzewodowym wydaniu

MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless - test flagowej myszki w bezprzewodowym wydaniu

Sensor i testy

Mysz jest wyposażona w topowy sensor optyczny PixArt PAW-3395 o maksymalnej rozdzielczości DPI 26000, który wspiera śledzenie ruchu z prędkością 650 IPS i akcelerację 50G. Ten czujnik znany już choćby z myszki Corsair Katar Elite Wireless, gdzie spisywał się świetnie, więc liczymy na to, że i tu nie zawiedzie. 

MSI

W Enotus Mouse Test mysz CLUTCH GM51 Lightweight Wireless wypadła rewelacyjnie, a wyniki, które widzicie poniżej, zostały zmierzone w trybie bezprzewodowym Swift Speed, a nie przewodowym. Przede wszystkim poszczycić się może wysoką precyzją oraz brakiem wygładzania. Świetnie wypadła też prędkość maksymalna, bo udało się odnotować aż 8.32 m/s. Można zauważyć nieznacznie niższą częstotliwość próbkowania niż ustawione 1000 Hz, aczkolwiek jest to różnica na poziomie błędu pomiarowego. Kolejnym pomiarem był test wartości Lift Off Distance przeprowadzony za pośrednictwem płyt kompaktowych układanych na sobie jedna po drugiej do momentu, aż sensor nie przestanie reagować na ruch. W ten sposób jesteśmy w stanie w przybliżeniu określić LOD czujnika, gdyż jedna płyta CD odpowiada grubością 1 mm - im niższa wartość tym lepiej. Jak wykazał test, sensor przestał działać już przy jednej płycie, zatem LOD CLUTCH GM51 Lightweight Wireless mieści się w przedziale do 1 mm.

msi

Kolejny test w popularnym programie paint pokazuje zaś, że nawet na bardzo wysokich poziomach DPI nie występuje ani jittering o wysokiej lub niskiej częstotliwości, ani interpolacja. Nie musimy się też obawiać predykcji. Warto też odnotować, iż zgodnie z obserwacjami mysz nie ma żadnych problemów z akceleracją pozytywną lub negatywną. Zatem wyniki syntetyczne potwierdzają świetną implementację flagowego sensora optycznego od PixArt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI CLUTCH GM51 Lightweight Wireless - test flagowej myszki w bezprzewodowym wydaniu

 0