MSI GeForce RTX 3060 Ti Aero LHR: Moc Ampere w niewielkim opakowaniu

MSI GeForce RTX 3060 Ti Aero LHR: Moc Ampere w niewielkim opakowaniu

MSI wypuścił na rynek niewielkich rozmiarów, ale nadal bardzo wydajną kartę graficzną GeForce RTX 3060 Ti z LHR. Czy użytkownicy małych komputerów typu SFF mają powody do radości?

RTX 3000 o niewielkich rozmiarach? To nie jednorożec, a nowa karta graficzna wydana przez MSI - Aero GeForce RTX 3060 Ti LHR. Ma ona zaledwie 172 mm długości, 125 mm szerokości oraz 72 mm wysokości. Wejdzie więc do praktycznie każdego typu obudowy. Wymaga ona podłączenia 8-pinowej wtyczki zasilającej i według producenta nawet 200 W mocy, dlatego bez odpowiednio mocnego zasilacza się nie obejdzie. Sama karta wyposażona została w pojedynczy wentylator, który ma za zadanie schłodzić niewielki radiator pod nim. Tutaj MSI jednak nie oszczędzał, bo mamy do czynienia z czterema niklowanymi rurkami cieplnymi oraz biegnącymi wzdłuż karty żebrami, co ułatwi wydostanie się gorącego powietrza na zewnątrz obudowy.

MSI wypuszcza na rynek GeForce RTX 3060 Ti w wersji Aero z LHR. Jedna z najmniejszych kart z rodziny Ampere do niewielkich rozmiarów komputerów.

Karta graficzna jest taktowana zegarem boost na poziomie 1695 MHz (o 30 MHz wyższy niż w przypadku referencyjnego modelu), ale reszta specyfikacji oczywiście zmianie nie uległa. Znajdziemy na jej pokładzie 4864 rdzeni CUDA, 8 GB pamięci VRAM 14 Gbps oraz 256-bitową szynę. Daje to w sumie przepustowość pamięci na poziomie 448 GB/s. Na tylnej części GPU, standardowo dla tej jednostki, umieszczono cztery wyjścia wideo. Trzy DisplayPort 1.4a oraz jedno HDMI 2.1.

Nie wiemy w jakiej cenie można będzie nabyć omawianą kartę graficzną, ale biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku, tanio raczej nie będzie. Tak czy inaczej, warto mieć tę konstrukcję na oku, jeśli chcecie zbudować w przyszłości niewielki komputer, który pod maską będzie miał odpowiednio wydajną kartę graficzną. Czekacie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GeForce RTX 3060 Ti Aero LHR: Moc Ampere w niewielkim opakowaniu

 0