Nie mamy dobrych wieści. Karty graficzne drożeją nawet w Chinach.

Nie mamy dobrych wieści. Karty graficzne drożeją nawet w Chinach.

To nie są dobre wieści. Ostatnio raportowaliśmy o tym, że zarówno w Polsce, jak i Niemczech, ceny kart graficznych zaczynają rosnąć. Nie była to wina pośredników, bo to samo dzieje się właśnie w Chinach. Rychły powrót do kwot oscylujących wokół MSRP jest chyba złudną nadzieją.

Serwis MyDrivers opublikował kilka informacji na temat aktualnych cen kart graficznych w Chinach i... nie wygląda to dobrze. Podwyżki sięgają nawet 300-400 zł za najpopularniejsze GPU zarówno wśród górników, jak i graczy. Mowa tutaj oczywiście o GeForce RTX 3060, 3060 Ti, 3070, ale też niższych SKUs - GeForce GTX 1660 lub nawet 1650. Żadnej ulgi dla kart dla entuzjastów, bo podwyżek doczekały się też GeForce RTX 3080 oraz 3080 Ti i 3090.

Karty graficzne drożeją z dnia na dzień. Sytuacja obejmuje już nie tylko Europę, ale także Chiny. Dziś nadciągnął pierwszy raport w tej sprawie.

Jeszcze nie tak dawno docierały do nas doniesienia jakoby we wrześniu czekać nas miała jeszcze większa stagnacja, dzięki zmniejszeniu dostaw kart graficznych. Taka informacja z pewnością nie przypadła do gustu wielu użytkownikom i chyba niosła w sobie ziarenko prawdy. We wszystkich regionach na świecie sytuacja wydaje się pogarszać i nie chodzi tylko o Chiny, o których pisaliśmy wyżej. W Polsce, jeszcze w lipcu, za GeForce RTX 3060 musieliśmy zapłacić już niecałe 3000 zł, a dziś, dosłownie miesiąc później, kwoty oscylują raczej w granicach 3400 zł lub nawet 4000 zł. To samo dzieje się z GeForce RTX 3070. W lipcu omawiane GPU mogliśmy nabyć za około 4200 zł, a dziś - za tę samą kartę graficzną, trzeba wyciągnąć z portfela aż 5300-5700 zł.

Miejmy tylko nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normalności, szczególnie biorąc pod uwagę nadciągające wielkimi krokami święta. Graczom nie przypadnie do gustu także fakt, że górnicy kryptowalut mają powody do radości. Ostatnio pisaliśmy o tym, że Ethereum znów przekroczył barierę 3000 USD. Dzisiaj dobija prawie do granicy 4000 USD, a więc tylko zwiększa sobą zainteresowanie. Na względnej zwyżce jest także Bitcoin - ten dziś kosztuje prawie 52000 USD. No nic, trzeba czekać nadal. Czekacie czy kupiliście to co po prostu było w sklepach? Piszcie w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie mamy dobrych wieści. Karty graficzne drożeją nawet w Chinach.

 0