MSI kończy produkcję RTX 3080 Gaming X Trio. Wściekli klienci nie doczekają się dostaw preorderów

MSI kończy produkcję RTX 3080 Gaming X Trio. Wściekli klienci nie doczekają się dostaw preorderów

Na Reddicie pojawiła się wiadomość, że klienci holenderskich sklepów Alernate i Megekko otrzymali e-maile z informacją, że ich przedpremierowe zamówienia na kartę graficzną MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio zostały anulowane, ponieważ producent zaprzestał produkcji produktu. Jest to dość zaskakująca informacja, która doprowadziła klientów do wsciekłości - nie dość, że musieli czekać bardzo długo w kolejce, to teraz całkowicie z niej wypadli. Sprzedawcy oczywiście nie zaoferowali żadnej alternatywy, ponieważ koszt karty graficznej wzrósł 2-3 razy w porównaniu z wrześniem, kiedy składane były pierwotne zamówienia. 

MSI zaprzestało produkcji modelu GeForce RTX 3080 Gaming X Trio, pozostawiając wielu klientów z niezrealizowanymi zamówieniami przedpremierowymi.

W komentarzach do posta na Reddicie użytkownicy zgłaszają, że ci, którzy zamówili w przedsprzedaży serię ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming, napotkali podobne problemy. Sklepy oferują im zwrot pieniędzy lub zakup gorszego modelu ASUS ROG Strix RTX 3070 i to wymagając jeszcze dopłaty w wysokości (w przeliczeniu) około 100 zł. Użytkownicy są oburzeni tym stanem rzeczy i oczekują wyjaśniającego komentarza od producentów kart graficznych.

Jak podaje jeden ze sklepów w swoim FAQ: "Niestety, MSI zdecydowało się zaprzestać produkcji RTX 3080 Gaming X Trio 10G. Ta decyzja, na którą nie mamy wpływu, uniemożliwiła dostawę tego produktu". To kolejna dość nieprzyjemna sytuacja z nowymi kartami Ampere, które nie dość, że są bardzo trudno dostępne, to teraz występują w absurdalnych cenach. Od czasu premiery nowych GPU producenci podnieśli znacznie ceny, które i tak są windowane przez małą podaż i ogromny popyt. Wielu użytkowników oskarża nawet sklepy o anulowanie początkowych zamówień i wystawianie produktów od nowa, po znacznie wyższej cenie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI kończy produkcję RTX 3080 Gaming X Trio. Wściekli klienci nie doczekają się dostaw preorderów

 0