MSI MEG 271Q to pierwszy na świecie monitor Mini LED z odświeżaniem 300 Hz

MSI MEG 271Q to pierwszy na świecie monitor Mini LED z odświeżaniem 300 Hz

Targi CES to dobre miejsce, by pochwalić się nowymi produktami, które wyróżniają się pośród konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami. Z tej okazji MSI zaprezentowało w Las Vegas swój nowy monitor MEG 271Q Mini LED, który promowany jest hasłem „pierwszy na świecie”. 

Podświetlenie Mini LED coraz mocniej zaznacza swoją obecność w monitorach, oferując wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnym podświetleniem LED i chociaż wciąż nie dorównuje jakości obrazu zapewnianej przez ekrany OLED, Mini LED-y mogą świecić znacznie jaśniej i precyzyjniej kontrolować podświetlenie. Użytek z tej technologii postawiło zrobić MSI, które promuje model 271Q jako pierwszy na świecie 27-calowy gamingowy monitor Mini LED z częstotliwością odświeżania 300 Hz. To godne uwagi osiągnięcie, chociaż jesteśmy pewni, że inne modele o podobnych specyfikacjach (a może nawet lepszych) pójdą w ślady tego sprzętu w stosunkowo krótkim czasie. Bycie pierwszym to jednak zawsze swoisty prestiż.

MSI promuje model 271Q jako pierwszy na świecie 27-calowy gamingowy monitor Mini LED z częstotliwością odświeżania 300 Hz.

MSI MEG 271Q to pierwszy na świecie monitor Mini LED z odświeżaniem 300 Hz

MSI MEG 271Q Mini LED to jednak przede wszystkim kawał solidnego monitora dla graczy. Po pierwsze, wykorzystuje matrycę IPS, więc możemy liczyć na szerokie kąty widzenia i dobre odwzorowanie kolorów. Po drugie, podświetlenie Mini LED potrafi przynieść naprawdę imponujące efekty, przekładając się na wysoką jasność (w tym przypadku 1000 nitów) i tym samym imponujący efekt HDR (certyfikat DisplayHDR 1000). Szczególnie że monitor posiada także przeszło 500 lokalnych stref wygaszania (FALD), co powinno mocno zredukować blooming. Po trzecie wreszcie, monitor pochwalić może się częstotliwością odświeżania na poziomie aż 300 Hz, więc nawet najbardziej hardcore'owi e-sportowi gracze nie powinni narzekać na płynność obrazu. 

Warto podkreślić, że jest to monitor QHD, czyli oferujący rozdzielczość 2560 × 1440 pikseli, więc potrzebować będziemy naprawdę mocnej karty graficznej, by wykorzystać jego pełen potencjał. Nie zabrakło także wsparcia dla G-Sync (G-Sync Ultimate) i NVIDIA Reflex.

MSI MEG 271Q Mini LED zapowiada się na naprawdę ciekawą propozycję dla wymagających graczy, choć z drugiej strony na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej gamingowych monitorów OLED, więc konkurencja będzie ostra. Niestety tajwański producent nie zdradził jeszcze ceny i daty premiery swojej nowości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI MEG 271Q to pierwszy na świecie monitor Mini LED z odświeżaniem 300 Hz

 0