Multiplayer Halo Infinite cieszy się dużym zainteresowaniem na Steam

Multiplayer Halo Infinite cieszy się dużym zainteresowaniem na Steam

Microsoft udostępnił multiplayer Halo Infinite całkowicie za darmo i jak się okazuje gra odniosła duży sukces. Jest to najlepszy debiut Xbox Game Studios na Steam w historii firmy.

Multiplayer Halo Infinite możemy pobrać na Steam bez żadnych opłat, w związku z czym gra w pierwszym dniu zdołała przyciągnąć na serwery dużą grupę graczy. Zgodnie z danymi serwisu SteamCharts w peaku na serwerach przebywało 272 tysięcy użytkowników i może wynik nie jest aż tak imponujący, ale należy pod uwagę wziąć fakt, że dokonano tego w kilka godzin po udostępnieniu produkcji. W chwili pisania wiadomości w tryb wieloosobowy gra 133 tysięcy ludzi. Co ważne statystyki obejmują wyłącznie platformę Valve, a nie aplikacji Xbox na PC i konsole. Można założyć, że tytuł na Xboxach cieszy się nie mniejszym lub nawet większym zainteresowaniem niż na komputerach. Microsoft nie podzielił się jeszcze danymi z pierwszych dni.

Multiplayer Halo Infinite oparto na modelu free-to-play. Nic więc dziwnego, że w momencie premiery przykuwa uwagę wielu graczy.

Multiplayer Halo Infinite cieszy się dużym zainteresowaniem na Steam

Co ciekawe multiplayer Halo Infinite oferuje rozgrywkę multiplatformową, więc pula aktywnych graczy może być naprawdę duża i zwiększyć się w okolicach premiery gry. Halo Infinite miało początkowo zadebiutować w listopadzie 2020 roku, ale deweloperzy przesunęli ten termin o rok, by móc dopracować produkt. W grudniu pojawi się kampania, która w przeciwieństwie do wariantu sieciowego będzie płatna i zapłacimy za nią 249 złotych. Akcję opowieści umieszczono po wydarzeniach przedstawionych w Halo 5: Guardians, a głównym bohaterem ponownie zostaje Master Chief. W galaktyce zapanowały rządy terroru po przegranej wojnie przez Cortanę.

To nie jedyny sukces Microsoftu na rynku gier w ostatnim czasie. Gorący debiut zaliczyła Forza Horizon 5. Jak pisaliśmy w oddzielnej wiadomości zaraz po premierze zgromadziła jednocześnie przed komputerami i konsolami nawet 4,5 miliona osób. To największa premiera w historii Xbox Game Studios. Niewątpliwie sporą rolę odgrywa tu dostępność gry w usłudze Xbox Game Pass, której subskrypcję znajdziemy w promocji za 4 złote.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Multiplayer Halo Infinite cieszy się dużym zainteresowaniem na Steam

 0