Mystery Box z kartami graficznymi, czyli szansa na zdobycie high-endowych grafik za 100 USD

Mystery Box z kartami graficznymi, czyli szansa na zdobycie high-endowych grafik za 100 USD

Jeden z ze sprzedawców na japońskim Amazonie zdecydował się na naprawdę szaloną akcję, oferując tzw. „tajemnicze pudełka” (mystery box), w których znaleźć można nowe, jak i używane karty graficzne. 

Jak sama nazwa wskazuje, kupujący „mystery boxa” za ok. 100 USD (oferta jest obecnie niedostępna, więc nie jesteśmy pewni ceny) nie wie, co znajdzie w środku. To albo świetny pomysł na obecne czasy, albo wręcz przeciwnie, sposób na wyłudzanie pieniędzy od ludzi, którzy wciąż mają nadzieję na zakup nowej grafiki po sugerowanej cenie detalicznej.

Jeden z ze sprzedawców na japońskim Amazonie oferuje „tajemnicze pudełka”, w których znaleźć można nowe, jak i używane karty graficzne. 

Mystery Box z kartami graficznymi, czyli szansa na zdobycie high-endowych grafik za 100 USD

„Lucky box” (sprzedawca był dość kreatywny z nazwami) zawiera nawet tabelę podającą nasze szanse na wygraną. Jak można się domyślić, im nowsza karta graficzna, tym mniejsza szansa na znalezienie jej w pudełku. Na stronie aukcji sprzedawca zapewnia nawet, że ​​w pudełku można znaleźć wysokiej klasy modele, takie jak GeForce RTX 3090, RTX 3080 Ti, GeForce RTX 3070 Ti, GeForce RTX 3060 Ti, Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6800, Radeon RX 6700 XT, Radeon RX 6600 XT itd. Co więcej, wszystkie modele GeForce RTX 30 i Radeon RX 6000 mają być nowe. Reszta może być używana, ale w pełni sprawna. 

Szanse na trafienie grafiki są wyższe w przypadku starszych grafik, takich jak NVIDIA Maxwell i AMD RX 300 (w tym przypadku wynosić mają 16%). Jednak prawie 70% to karty, które nawet nie są wymienione na stronie sprzedawcy. Może to być wszystko, od GT710 do jakiegoś modelu z poprzedniej epoki, który nie jest już obsługiwany przez żadną firmę. Istnieje również możliwość, że sprzedawca oferuje używany sprzęt wykorzystywany wcześniej przez górników, w końcu spora część kart z 4 GB nie nadaje się już do kopania ETH.

Co gorsza, kupujący nie będą mogli nawet zwrócić GPU, co prawdopodobnie jest sprzeczne z warunkami świadczenia usług Amazona. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mystery Box z kartami graficznymi, czyli szansa na zdobycie high-endowych grafik za 100 USD

 0