Najnowszy raport wskazuje ile osób zrezygnowało z Facebooka w 2018 roku

Najnowszy raport wskazuje ile osób zrezygnowało z Facebooka w 2018 roku

Liczne afery, które w ubiegłym roku trapiły Facebooka oraz coraz to bardziej kontrowersyjne pomysły szefa popularnej platformy społecznościowej Marka Zucerberga dążącego do pełnej integracji Instagrama, Messengera oraz WhatsApp doprowadziły do sporego obniżenia poziomu zaufania społeczności do amerykańskiej firmy. Sytuację idealnie obrazuje holenderski raport, z którego wynika, że w 2018 roku aż 640 tysięcy użytkowników porzuciło Facebooka, z czego 200 tysięcy z nich faktycznie całkowicie skasowało posiadane tam konta. Co ciekawe badacze odkryli, że gdy społeczność rezygnowała z usług Facebooka to Instagram, czyli druga platforma należąca do Marka Zucerkberga bardzo się rozwinęła. Ankieta wykazała, że z serwisu społecznościowego na Instagrama najczęściej przerzucały się osoby poniżej 40 roku życia.

Holenderski raport wykazał, że z Facebooka odeszło 640 tysięcy osób, z czego 200 tyś. całkowicie usunęło swoje konta.

Najnowszy raport wskazuje ile osób zrezygnowało z Facebooka w 2018 roku

Nie jest jednak jasne czy kwestia zaufania była tutaj głównym czynnikiem decydującym, albowiem to było ograniczone już od dłuższego czasu i obejmuje wszystkie kategorie wiekowe. Dodatkowo Newcom odpowiadający za przeprowadzenie badania zauważył, że w Holandii Facebook nadal posiada sporą bazę 10 mln użytkowników, podczas gdy Instagram jest mniej więcej w połowie tej drogi. Jednak to również należący do przedsiębiorstwa Zuckerberga komunikator WhatsApp cieszy się wśród holenderskich obywateli największym zaufaniem — z jego usług korzysta 11,9 mln ludzi, co stanowi wzrost o 3 procent względem jeszcze wcześniejszego roku. Reasumując, pomimo iż zaufanie do produktów Facebooka spadło również w skali światowej to CEO platformy nadal ma powody do optymizmu.

Tak jak wspominaliśmy na początku Zuckerberg planuje dokonać pełnej integracji najważniejszych komunikatorów - Instagrama, Messengera oraz WhatsApp. Głównym celem jest umożliwienie użytkownikom utrzymywanie kontaktu z posiadaczami innej usługi, wliczając w to grupę, która zrezygnowała z Facebooka. Jednak wielu ekspertów upatruje w tym szansy na zmniejszenie zapotrzebowania na produkty konkurencyjnych firm np. Google, a dodatkowo istnieje szansa poprawienia przychodów z reklam amerykańskiej platformy. Oczywiście spotkało się to z negatywnym odbiorem społeczności więc istnieje możliwość, że Mark Zuckerberg wycofa się z kontrowersyjnego pomysłu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowszy raport wskazuje ile osób zrezygnowało z Facebooka w 2018 roku

 0