Nauczycielu! Bonu na 2500 zł nie otrzymasz, jeśli nie uczysz w tych klasach. Zapisy ruszają!

Nauczycielu! Bonu na 2500 zł nie otrzymasz, jeśli nie uczysz w tych klasach. Zapisy ruszają!

Bon na laptopa na 2500 zł to cześć flagowego programu rządu. Ustawa z dn. 7 lipca 2023 roku została już podpisana przez prezydenta Dudę, ale wiele kwestii pozostawały od tamtego czasu bez odpowiedzi - na przykład to, kto otrzyma bon w październiku, a kto nie. Dziś wiemy, ale dla zdecydowanej większości z was nie będą to informacje dobre.

Według najnowszych informacji, zapisy ruszają już 10 października bieżącego roku, ale tylko dla wybranej grupy kwalifikujących się do programu nauczycieli. Wszyscy pominięci przez rząd pracownicy w zamian za bon, otrzymali właśnie obietnicę otrzymania bonu w bliżej nieokreślonym terminie. I nie dotyczy to wąskiej grupy odbiorców, dla której najzwyczajniej w świecie mogło zabraknąć urządzeń, ale wszystkich nauczycieli w klasach 1-3 i klasach ponadpodstawowych. To oznacza, że w tym miesiącu wnioski składać mogą wyłącznie nauczyciele klas 4-8.

"Biorąc pod uwagę przepisy ustawy, w przyszłości grupa uprawnionych nauczycieli będzie rozszerzana o kolejne grupy." - w taki sposób podchodzi do tematu ministerstwo według zapisu znalezionego w serwisie infor. Oznaczać to może zatem, że "kiedyś może dostaniesz bon" lub znane z filmu Kiler "Wiem, ale nie powiem".

 

Bon na 2500 zł tylko dla nauczycieli klas IV-VIII

Odpowiedź ministerstwa: Wybór grupy uprawnionych nauczycieli w klasach uczących wszystkie przedmioty w szkole podstawowej na II etapie kształcenia ogólnego (czyli w klasach IV–VIII), jest uzasadniony m.in. faktem prowadzenia równolegle inwestycji długoterminowej, której beneficjentami są uczniowie klas IV szkół podstawowych.

Ministerstwo podaje, że aktualnie wsparcie dla nauczycieli obejmuje:

  • Wychowawców i nauczycieli wykładających wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych

  • Wychowawców i nauczycieli wy wykładających wszystkie przedmioty w odpowiadających klasom IV-VIII szkoły podstawowej w publicznych i niepublicznych szkołach artystycznych, posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej

  • Innych niż nauczyciele i wychowawcy pracowników pedagogicznych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, przyporządkowanych do klas IV–VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych lub do klas odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

Kwalifikuję się, kiedy otrzymam bon?

Jeśli wiesz, że kwalifikujesz się do tego programu już dziś, zapisz sobie poniższy termin na złożenie wniosku, ponieważ rozporządzenie ministra cyfryzacji z dn. 26 września 2023 r. już się pojawiło. Termin wynosi 30 dni od dnia:

  • 10 października 2023 r. - dla wychowawców i nauczycieli wykładających wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII w publicznych szkołach podstawowych

  • 11 października 2023 r. - dla wychowawców i nauczycieli wykładających wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII w niepublicznych szkołach podstawowych

  • 12 października 2023 r. - dla wychowawców i nauczycieli wykładających wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII w publicznych szkołach artystycznych lub niepublicznych artystycznych posiadających uprawnienia publicznej, artystycznej.

  • 13 października 2023 r. - dla innych niż nauczyciele i wychowawcy pracowników pedagogicznych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także  niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, przyporządkowanych do klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych lub klas odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych a także niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej

Koniecznie zobacz również:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nauczycielu! Bonu na 2500 zł nie otrzymasz, jeśli nie uczysz w tych klasach. Zapisy ruszają!

 0