Neill Blomkamp, reżyser Dystrykt 9, pracuje nad grą AAA

Neill Blomkamp, reżyser Dystrykt 9, pracuje nad grą AAA

Neill Blomkamp zasłynął swego czasu tym, że ocalił, co tylko się dało, ze swojego anulowanego projektu filmowego Halo, przerabiając go na Dystrykt 9, który okazał się hitem. Reżyser ponownie interesuje się branżą gier, choć tym razem bardziej bezpośrednio.

Jak donosi IGN, Neill Blomkamp dołączył do studia Gunzilla Games jako Chief Visionary Officer. Hollywoodzki reżyser pomoże studiu stworzyć wieloosobową strzelankę AAA. Założona przez Vlada Koroleva i Alexa Zolla firma Gunzilla Games ma zespół doświadczonych programistów, którzy wcześniej pracowali w Ubisoft, Crytek, EA, THQ i Black Box Games. Współpracując z tym zespołem, Blomkamp będzie odpowiedzialny za design, dźwięk i aspekty fabularne nadchodzącej gry. Reżyser przyznał, że zamierza wykorzystać swoje umiejętności z branży filmowej w nadchodzącej grze.

Jak donosi IGN, Neill Blomkamp dołączył do studia Gunzilla Games jako Chief Visionary Officer.

Warto przypomnieć, że Neill Blomkamp rozpoczął swoją karierę jako animator 3D w serialu science-fiction Stargate SG-1. Reżyser wywodzący się z RPA jest znany z dostarczania fotorealistycznych efektów komputerowych, co zobaczyć mogliśmy nie tylko w Dystrykt 9, ale i Elizjum czy Chappie. Ten pierwszy tytuł był nominowany do czterech Oscarów, w tym za najlepsze efekty wizualne.

Zapytany o swoje ulubione gry Neill Blomkamp pochwalił fińskie studio Remedy za Control, nazywając ten tytuł niezwykle fascynującym. To nie pierwszy raz, kiedy znany reżyser filmowy bierze się za tworzenie gier wideo i warto przypomnieć Stevena Spielberga, który był zaangażowany w produkcję serii Medal of Honor oraz Guillermo del Toro, który pracował nad Silent Hills, zanim została ona skasowana.

Capcom udostępnia aktualizację, która ma poprawić wydajność w Resident Evil: Village

Wygląda na to, że Blomkamp ma czas eksplorować inne media, ponieważ jego kolejny wysokobudżetowy hollywoodzki film Inferno jest opóźniony z powodu trwającej pandemii. Jednak współpraca między Gunzillą i Neillem Blomkampem może potrwać dłużej, jeśli pierwsza gra okaże się sukcesem.

Ci, którzy nie widzieli pracy Neilla Blomkampa, mogą obejrzeć jego eksperymentalne filmy krótkometrażowe na kanale YouTube Oats Studio. Szczególnie warto sprawdzić Firebase na tle wojny w Wietnamie i Zygote inspirowane The Thing.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Neill Blomkamp, reżyser Dystrykt 9, pracuje nad grą AAA

 0