Capcom udostępnia aktualizację, która ma poprawić wydajność w Resident Evil: Village

Capcom udostępnia aktualizację, która ma poprawić wydajność w Resident Evil: Village

W ostatnim czasie pisaliśmy o problemach z wydajnością Resident Evil Village, który działa lepiej dopiero na pirackiej wersji. Do sprawy odniósł się Capcom potwierdzając, że pracuje nad aktualizacją mającą naprawić błędy i która została już udostępniona.

Zgodnie z opisem update z 20 lipca 2021 roku wprowadza zmiany mające na celu zoptymalizowanie technologii antypirackiej w grze. DRM opierający się m.in. na autorskim rozwiązaniu deweloperów nie został więc usunięty, co zapewne definitywnie wyeliminowałoby spadki liczby klatek na sekundę, ale skupiono się na jego optymalizacji. Pytanie tylko po co gra jest nadal zabezpieczona, skoro crack jakiś czas temu trafił do Internetu? Może decydują o tym ustalenia zawarte między Capcomem a Denuvo. Mimo wszystko liczymy, że patch rzeczywiście poprawia płynność nowego RE, ale to wyjaśnią dopiero dokładniejsze testy, chociaż pierwsze opinie są pozytywne.

Nowa aktualizacja do Resident Evil Village ma wyeliminować spadki klatek.

Oprócz tego łatka implementuje wsparcie dla FidelityFX Super Resolution (FSR), dzięki czemu gracze korzystający z technologii opracowanej przez AMD mogą cieszyć się wyższą wydajnością oraz ogólnie lepszym poziomem gry. Aktualizacja trafiła na Steam i waży 1 GB. Zainstalowaliście już najnowszą aktualizację i poprawa jest odczuwalna? Niestety to nie pierwszy tytuł, który zyskuje więcej FPS po wyrzuceniu Denuvo. Z jego usług zrezygnowano m.in. w przypadku Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 3 Remake. Poprawę odczuwał także Assassin's Creed: Origin działający szybciej na pirackiej wersji.

Capcom potwierdził, że Resident Evil Village to największy hit serii ostatnich lat. Gra zadebiutowała 7 maja 2021 roku na PC oraz konsolach i sprzedała się w nakładzie 4,5 mln egzemplarzy potrzebując na to dwa tygodnie. RE 2 Remake potrzebował miesiąca, by osiągnąć sprzedaż 5 milionów sztuk. Warto wspomnieć, że RE 8 pobił rekord marki na Steam. SteamDB liczba graczy w jednym momencie wyniosła 106,631. Przykładowo Resident Evil 7 mógł pozwolić sobie na 20,449 graczy, a Resident Evil 2 Remake na 74,227 użytkowników. Jest to niewątpliwy sukces najnowszej gry deweloperów, która jest kontynuacją siódmego epizodu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom udostępnia aktualizację, która ma poprawić wydajność w Resident Evil: Village

 0